petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşlarım kaçtı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Kılıç tarafından 31 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Ahmet Kılıç

Ahmet Kılıç New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese merhaba,
    Dün çok can sıkan bir durumla karşı karşıya kaldım. Arada bir güneşten faydalansınlar diye balkona çıkarttığım muhabbet kuşlarım sebebini bilmediğim bir şekilde kafesten kaçmış. Çevredeki kargaların saldırmasından ve kafesin kapağının kendiliğinden açılmasından şüpheleniyorum. Çevremde bakmadığım yer kalmadı diyebilirim. Geri dönme şansları var mı?

Düzenleme : Çevremdeki binalara ve marketlere asmış olduğum ilanlar işe yaradı. Karşı sitede oturan iki öğrenci bugün kapıya kadar gelip muhabbet kuşunun bir tanesinin kendilerinde olduğunu söylediler. Anlattıklarına göre çarşamba günü balkonlarına konmuş. Kovmaya çalıştıklarında gitmeyip evin içine dalmış. Öğrenciler de dışarıda yaşayamayacağını bildikleri için kafes ve yem almışlar. Su ve yeşillik vermeyi de ihmal etmemişler. Bunu duyduktan sonra çok mutlu oldum. Bu mutluluğumu da sizlerle paylaşmak istedim. Saygılarımla... :)

#1 Ahmet Kılıç, 31 Mart 2016
    Son düzenleme: 1 Nisan 2016
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Geri dönme şansları hiç yok sağa sola soruştur belki evlere girmişlerdir çok uzağa gidemezler geçmiş olsun

3. Ahmet Kılıç

Ahmet Kılıç New Member

Beğenileri:
    0
    Binadaki çoğu komşunun haberi var. Aynı zamanda karşı binada, balkonunda muhabbet kuşu besleyen bir komşu daha var. Onu da durumdan haberdar ettim. Belki oradaki kuşun sesine gelirler diye düşündüm. Dün sitenin önünde pazar vardı. Ortam aşırı gürültülüydü. Bu kadar gürültülü ve kalabalık bir ortam olmasaydı belki geri dönerlerdi. Pek fazla ümidim kalmadı artık.

4. İbrahim Halil GELOĞLU

Beğenileri:
    0
    Büyük bir ihtimal yönünü şaşırmış bir dahada geri dönememiştir. İnşallah gittiği yerde saglıklı kalır.
    Bende işyerimde bakıyorum kuşlarıma yuvalıgın kapağından dişi çıkmıştı neyseki kapıyı kapatınca kaçacak yer kalmıyordu öyle yakalayabilmem bile 10 dakika sürdü.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun. Bazen korkup bir yerlere siniyorlar ve sonradan çıkabiliyorlar ama şansın çok düşük.

6. Ahmet Kılıç

Ahmet Kılıç New Member

Beğenileri:
    0
    Gün geçtikçe moralim daha fazla bozuluyor. Sanki çok sevdiğimiz biri vefat etmiş gibi üzülüyor insan. Çok fazla alıştığım için böyle oluyor sanırım. Dışarıya her baktığımda gözüm onları arıyor. Korkup saklanmış olsalar keşke. Bir gün çıkıp gelseler tekrar. Sitenin bahçesinde ağaçlar var. Balkonun tam önünde ardıç, avakado, portakal gibi ağaçlar mevcut. Dün pazarcının biri bana ardıç ağacının üzerinde görmüştüm sanki demişti. Bugün sabah güneş doğmadan bahçeye inip ağaçları kontrol ettim fakat bir şey göremedim. Umarım korkup saklanmışlardır da geri gelirler.

#6 Ahmet Kılıç, 31 Mart 2016
    Son düzenleme: 31 Mart 2016
  7. Selahattin1907

Selahattin1907 New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam kafes açık bırak balkonda belki bir şans

8. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    hocam bu kuşların karakterine bağlı , bazı muhabbetler camı pencereyi açık bırak hiç kaçma griişiminde bulunmazlar 2 yıl önce bir muhabbet kuşum vardı , onu pencereye açar önüne koyardım dışarıyı izlerdi , kendi kendine konuşurdu açık balkonda bizimle cay içerdi ...

bir arkadaşlarımın ise açık hava kafeleri vardı , kafaya geçirien bir şapka yardımıyla kuş asla kaçmazdı 3 ay kadar kafes içinde o dışarıda tutuldu o şapkada hemen kafesin üstünde , böylelikle kuşun başka yere kaçmamasını sağlandı yani bir yere alıştıklarında kaçma göstermezler kuşu korkutup kaçırsan hemen o şapkanın üzerine uçardı hatta müşterilerede kendini sevdirmeyide ihmal etmiyordu şapka kimsedeyse.

bu yüzden biraz daha dikkatli olmak gerekli geçmiş olsun üzücü bir durum

9. Ahmet Kılıç

Ahmet Kılıç New Member

Beğenileri:
    0
    Kafes dünden beri, kapağı açık bir şekilde balkonda duruyor. Daha iyi görünebilmesi için altına bir de masa ekledim. Şimdi yerden daha yüksekte ve net bir şekilde görünüyor.

10. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    ben kactikdan 2 saat sonra arka tarafdaki agacda buldum. kafesini goturdum geldi girdi. disi kusdu erkegi gorunce hemen geliyolar. daha once de kus kacirdim yere yem doktum geldi 2 3 hamlede kacirdikdan sonra sonunda yakalamistim :D pes etme kafesini balkona koy. pencere veya agaclardadir.

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Mümkünse kafesinin oraya da muhabbet kuşu sesi koy yani pc den veya telefonundan aç

12. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Benim kusumda kaçmıştı kuşun eşi vardi eşini dışarı koydum onun sesine akşama geldi.Geçmiş olsun.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Ahmet Kılıç

Ahmet Kılıç New Member

Beğenileri:
    0
    Bugün akşamüzeri erkek olan muhabbet kuşu bulunmuştur.

#13 Ahmet Kılıç, 1 Nisan 2016
    Son düzenleme: 1 Nisan 2016
  14. Fuad BİLİCİ

Fuad BİLİCİ Active Member

Beğenileri:
    27
    Çok sevindim sizin adınıza erkeğin olduğu yerlerde dişide olabilir

Lenovo X2-EU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Ahmet Kılıç

Ahmet Kılıç New Member

Beğenileri:
    0
    Yarın sabah ilk işim kafesi dışarıya koymak olacak. Dişi yakınlarda ise erkeğin sesine gelecektir diye düşünüyorum.

16. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Nereye gitmiş? Çok sevindim

17. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Gözün aydın. Biraz açıklama yapsan iyiydi [MENTION=4905]Ahmet Kılıç[/MENTION]..

18. Ahmet Kılıç

Ahmet Kılıç New Member

Beğenileri:
    0
    Açıklamayı ilk sayfada düzenleme yaparak yazmıştım hocam. [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]

#18 Ahmet Kılıç, 2 Nisan 2016
    Son düzenleme: 2 Nisan 2016

Sayfayı Paylaş