Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarımı hangi papağanla takas etmeliyim ve neden ?

abayyni

Meraklı Üye
Arkadaşlar 3 aydır yanımda olan arkadaşlarım muhabbet kuşlarımdan sıkıldım çünkü ötme desen sabah ve akşam hariç yok ve anca klimanın üzerine çıkıp orda kendi başına oynuyorlar yede yere inip oynuyorlar bana ilgileri yok denecek kadar az tekkende böyleydi çift oldular yine böyleler bende takas etmeye karar verdim cennet papağanı kanarya veya sultan papağanıyla takas edeceğim istiyorumki bana bağlı bana bağımlı olsun oyuncu olsun ötebildiği kadar ötsün rahatsız olmam hatta mutlu olurum sultan papağanım vardi aslında ama yabaniydi geri verdim 1-2 gün oluyor ne yapacağımı şaşırdım sizce hangisiyle ve neden takas etmeliyim siz hangisini daha çok seviyorsunuz üretimle hiçbir işim yok sadece hobi benimkisi ötüşünü yılışık olmasını severim hayvanın muhabbet kuşlarım kafama sırtıma gelip gezmeyi seviyordu fakat ele avuca alınmayı öpülmeyi sevmiyorlar kafamın yanına geliyorlar öpiyim diyorum kaçıyorlar ve hiç meraklı değiller benim için konuşması önemli değil olabildiği kadar yaramaz olması lazım

Siz bence kus almayin egoist davraniyosunuz bencillik yapiyosunuz kuslariniz birbiriyle vakit gecirsin bu cok normal eger sizle ilgilenmiyosa yanina 2. Bir kus almicaktiniz tek kende biyleydi diyosunjz o zaman sizin kusa verdiginiz egitimim ve samimiyet eksik oldugu icin alismamis size bence sevkinizi kirmayin sultan papagani da olur butun kuslar da olur evcillesitrmek isterseniz yem kirmaya basladigi andan itibaren sizinle olmali ve egitimi bikmadan usanmadan sabirla vermelisiniz aksi taktirde size alismasini beklmeyin.

Geri