Karadeniz Pet

muhabbet kuşlarımın uyku sorunu...

• Konbuyu başlatan ozgur
  • Başlangıç tarihi
O

ozgur

Guest
merhaba arkadaşlar 1 sorum olucak ben kendi odamda besliyorum kuşlarımı akşam ışıkları komple kapatıyorum gece 11:30-12:00 gibi.komple ışıkları kapatınca kuşlar kafeste durmak istemiyo kenarlarına tırmanıyo öle duruyolar neyapmam lazım lütfen yardımcı olun...

öncelikle hoşgeldiniz...odayı aydınlatmak için hafif bir ışık yakabilirsin...yani gece lambası gibi fazla parlak ve göz alıcı olmayan bir ışık...yada odanızın dışındaki koridora lamba takın dışardan bır ışık gelsin odanıza karar sizin...

yani bi ışık olması lazım kafes üstüne led ışık yapsam rahatsız olurlarmı acaba_?

tabiki led te rahatsız olurlar.Ufak bir ışık olsun yeterli.Ayrıca aynı odada yatmayın.Kafesi farklı bir yere koyabilirsiniz.

Zamanla alışırlar ama bencede aynı odada yatmayın sağlığınız açısından özellikle çok küçük tüyleri havada uçuşuyor gözle görmek çok zor ve onları yutarsınız.

uyku sorununu çözdüm tül yaptım etrafına..bu etkili olurmu kafesin etrafına

tülle bir ilgisi olduğunu sanmam.Örneğin ben farklı odada yatıyorum.Kış aylarında üstünü örtüyorum.Sessiz bir ortam yarattığım için deliksiz uyuyor ve tüm gücünü kazanıyor.Bu konu eğitime bile yararlı oluyor.
Aynı odada yattığınızda siz yatakta sağa sola bile dönseniz uyanıyorlar.

Geri