Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarının garip hareketleri

mstfsmtcnkr

Yeni Üye
Merhaba benim bir çiftim var. 2 tane yavru yumurtadan çıktı ilk yumurtaları değil çiftimin fakat ilk başarılı süreçleri anlamlandıramadığım bazı hareketleri var 1. Yumurta kendi kırabildi yumurtanın üstünü sonrasında annesi yumurtadan çıkartmak için yardım etmeye çalıştı fakat babası aşırı heyecanlı mı anlamadığım bir tavır sergiliyor annesinin yanından yumurtayı alıyor yuvada tur atıyor koşturuyor çıkan yumurtayı alamayınca annenin altındaki diğer yumurtaları kaçırıypr follukta uzağa taşıyor bir 1. Yumurta çıktığı akşam 2. Çıkacak olan(2 günü kalan) yumurtayı kaçırdı tur attırdı yuvada kırma ihtimaline karşı müdahale ettim , yavru yumurtadan çıktıktan sonrada yumurta kabuğuna saldırıyormuş gibi bi izlenim yaratıyor erkek kuş 2 yavrunun çıkış anında böyle bi hareket sergiledi 2sinde de erkeği yuvadan çıkarttım annesi kurtardı yavruyu.
Yavruların şuan 2. Ve 4. Günleri dişi kuş yavruları beslerken erkek dişinin ağzını yavrunun ağızından çekiyor kendini besletmeye çalışıyor veya anneye yem kusuyor bazen farklı bazen farklı bu durum ama bu 4 günlük süreçte herhangi bir zarar verme eyleminde bulunmadılar yavrulara karşı acaba bu saydığım şeyler her erkek kuşun yaptığı şeyler mi ? Yani ayırmalımıyım kıskanıp zarar verme ihtimali olabilir mi?

Geri