petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu Beyaz dışkı Yardim edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve batuhan003 tarafından 31 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. batuhan003

batuhan003 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar muhabbet kuşum son 3 gündür beyaz dışkı yapıyor kireç gibi ancak bugün biraz daha iyi dışkı rengi kil rengi gibi. Gece hep kontrol ettim sabah sadece 1 tane kil rengi 4 5 tane de normal dışkılamış. Son var haftadır meyve sebzeyi fazla kaçırdı acaba ondan mı oldu ? Evde amazon papağanı sultan papağanı birde muhabbet kuşum var yani eşi yok. Birde son bir haftadır çok agresif ve saldirgan ve son olarak sanki poposu yani anüsü biraz genişlemiş gibi. Halsizlik iştahsızlık falan yok aksine canavar gibi. Sizce neyi var bu hayvanın ?? Ha bide bu aralar burnu kahverengi oldu ve bazen çok bağırıyor

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuşunuz anladigim kadariyla dişi. Disiler agresif olur belki kızgınlık yumurtası yapacaktır

3. batuhan003

batuhan003 New Member

Beğenileri:
    0
    Anladım ancak dışkı rengi ve anüste genişleme korkutuyor beni. Açıkçası anüs ün genişleyip genişlemediğinden emin değilim ama sanki bu kadar büyük değildi daha küçüktü.

4. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Kızgınlık yumurtası yapacaktır diye düşünüyorum ben de gaga taşını fazla tükettiğinden dışkısı beyaz olabilir.

5. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    Su içmediği zaman dışkı beyaz olur suyun temiz ve ulaşılabilir olduğundan emin olun hergün tazeleyin

6. batuhan003

batuhan003 New Member

Beğenileri:
    0
    Evet hocam az su iciyor hatta çok az. Sulugu var ama içmiyor ne yapmalıyım sizce ?

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Suyu ihtiyacı kadar içer. Yapacağın bir şey yok. Bazen yediklerine bağlı olarak değişir kaka rengi.
    Eğer kuşun canlılığında, yem yemesinde sıkıntı yoksa, takip edin sadece, zamanla düzelir diye düşünüyorum.

8. batuhan003

batuhan003 New Member

Beğenileri:
    0
    Çok şükür bi halsizliği ve iştahında birşey yok yeme karşı biraz iştahsız sanki ama meyve sebze türü bişey gördü mü duramıyor. Bugün yine kafesinde 2 3 adet normal dışkı 5 6 tane de beyaz veya kil rengi dışkı vardı. Sirkeli su içirdim gün içinde sürekli takip ediyorum. 2 3 güne geçmezse veterinere gitmeyi düşünüyorum

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu beyaz büyük dışkı