Karadeniz Pet

muhabbet kuşu & cennet-sevda papağanı + kafes kesme ?

aqladikca06

Yeni Üye
arkadaslar yaklasık 4-5 aydır baktığım 2 tane muhabbet kuusm var.. yavruyken aldım. birisi erkek birisi dişi.. dişi erkekten baskın cıkıyor hep.. mesela yem koyarım su koyarım ya da meyve koyarım dişi hep erkeği dışlar önce o yer, erkeğe yedirmez.. erkek zor zar yer. ya da dısarı cıkarlar. ıkısı aynı yere konarlar dişi kus erkeği ibikler kacırır ama aynı kafeste yasıyorlar sorunları da yok :) her neyse asıl sormak ıstedıgım muhabbet kusu ile; cennet papaganı ya da sevda papaganı yasar mı ? benım şimdi papagan alma dusuncem var ama evdekı eskı kafesı ev arkadasım atmıs.. yenı kafesede para vermek ıstemıyorum.. aynı kafeste yasamazlarsa 2. olarak da sorun şu; görsel olarka kuslarımın kafesını attım. kafes buyuk degıl ufak da degıl ama ust katı fazla kullanmıyor mubişler.. ben ortadan bi mukavva karton alıp ortayı kafatsam, üsteki de telleri keserek acılır kapanır bi kapı yapıpı yeni aldıgım papaganı oraya atsam sizce nasıl olur ?

Ekli dosyalar

• 15451026_1365515933501271_1787193380_n.jpg
    15451026_1365515933501271_1787193380_n.jpg
    116.3 KB · Görüntüleme: 62
Öncelikle benim fikrim kafesin ne papağan için nede çift muhabbet için aslında uygun değil bu tür kafeslerde kuşların uçma şansı sıfır ama illa papağan alacam diyorsan internette çeşitli sitelerde çifthane adlı kafesler satılıyor forumun reklamlarında bulunan sitelerde de mevcut ortalama fiyatı 35-40 tl sultan veya cennet papağanı için o kafesler işini görür anladığımkadarıyla öğrencisin eğer mersin e yakın bir yerdeysen elimde 2. El temiz muhabbete uygun tel kafesler var ücretsiz verebilirim

Cennet papağanı ile muhabbet kuşu aynı kafeste yaşayamaz.
Mevcut kafesiniz muhabbetler içinde uygun değil.
Kafes muhabbetler için uygun olsa zaten kafesin her cm2 sini kullanırlar.

Şu anlık papağan almaktansa büyük bir kafes alın derim zira bu kafes hiç uygun değil

Geri