Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ceviz ve badem yermi

Mahmut0170

Meraklı Üye
Kuşlarıma ceviz ve badem verebilir miyim (organik)

Evet, muhabbet kuşları ceviz ve badem yiyebilir. Ancak, bunlar yüksek kalorili yiyecekler oldukları için, çok fazla verilmesi tavsiye edilmez. Muhabbet kuşunuza ufak parçalara ayrılmış yarım ya da bir adet ceviz veya badem verebilirsiniz.

Ceviz ve badem, muhabbet kuşları için iyi bir protein kaynağıdır. Ayrıca, B12, E vitamini ve magnezyum gibi önemli vitamin ve mineraller içerirler. Ancak, ceviz ve bademde yüksek miktarda yağ ve tuz da bulunur. Bu nedenle, çok fazla verilmesi, muhabbet kuşunuzun kilo almasına ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Kuşunuzun kilo sorunu varsa vermenizi önermem.

Muhabbet kuşunuza ceviz veya badem verirken, küçük parçalara ayırdığınızdan emin olun. Büyük parçalar, kuşunuzun boğazına takılabilir. Ayrıca, ceviz ve badem kabuğu da kuşunuz için tehlikelidir. Bu nedenle, kuşunuza verdiğiniz ceviz ve bademlerin kabuklarını mutlaka çıkarın.

Ben verdiğim ve bugüne kadar yedikleri şeyleri yazayım faydası olur miktar ve verme sıklığı size kalmış
Ceviz,Yeşil nane,maydanoz,biber,kabak çekirdeği,havuç,salatalık,sarı kantaron otu,akdeniz adaçayı,yumurta

Benim verdiklerim elma,muz,,Marul,havuç,
Salatalık,daldarı,kuş krakeri(artık vermiyorum) ve yem😆

Geri