petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşu Çiçek Hastalığı ( Sallabaş Hastalığı )

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    ÇIÇEK :
    Kusçuluk için Veba dir. En belirgin özelligi, kesin ve çabuk kitlesel ölümlerdir. Çok çabuk bulasir ( 7-8 gün içinde). Gaga, göz çevresi ve ayaklarda gözükür. Hastalanan kus asisi yapilmazsa 8 günde, agzini aça aça, kuyrugunu sallaya sallaya ölür.

Kanareien Pocken adli bu asi yurt disindan getirilmektedir. Yavru en az 6 haftalik olmalidir. Hastalik olsun olmasin senede bir kez bütün kuslar asilanmalidir.
    Türkiye de hemen her kümeste çiçek mikrobu bulunur. Bu mikrop sicak ve nemli yerler de salgin yaratir. Bu yüzden her yetistirici 10. ayda mutlaka asi yaptirmalidir. Unutmayalim ki bu savastan sadece asi yaptirarak basa çikabiliriz.

bilgeminnos bunu beğendi.
  2. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Ellerine sağlık.

3. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Rica ederim Muammer abi :)

4. Enes KÖKSAL

Enes KÖKSAL New Member

Beğenileri:
    0
    Sağlıklı beslediğimiz kuşlar da yakalanır mı ? Daha net bilgi verebilirmisiniz

#4 Enes KÖKSAL, 20 Şubat 2013
    Son düzenleme: 20 Şubat 2013
  5. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Sağ olasın ustam. Selahaddin ustam ve nicelerine acıyorum eğer aşı fiyatı uçuksa :)
    Her şey onlar için tabi :)

6. hakanefe

hakanefe Guest

Metronidazol etken maddesini içeren nizadol, flagly gibi ilaçlar çiçek hastalığını tedavi ediyor hastalığı fark eder etmez hemen denedim ve şükür kuşlarım kurtuldu.

7. Sevtap DERİN

Belirtileri neler ki? Ben pek anlamadım.

8. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Muhammet bey yemleri almaya geldiğim zaman aşı konusunda yardımcı olur musun?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş