petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu ciddi hastalık acil

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mirza Fidan tarafından 13 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Mirza Fidan
    Gizli

Selam
    Ben lise öğrencisiyim ve şans eseri bir kuş edindim 2 yıldır bakıyorum ama ilk defa bu sene hasta oldu. Veterinere götürdüm ve antibiyotik kullanmamızı söyledi, dediklerini harfiyen kullandım( 2 farklı şırıngada antibiyotik ve viramin vermişti) fakat hayvanın nefes alış verişinde bir iyileşme olmadı, nefes alıp verirken tık tık sesler oluyor bu yüzden veteriner başka bir ilaç verdi ona devam ediyoruz. Başka bir sorun ise ishal olmamasına rağmen dışkısk deliğine yapışıyor ve orsa büyüyor. Ben birkaç kere elimle alıp temizledim fakat hayvan çok stress yapti. O dışkıları kendi atıyor ama zorlanıyor. Dışkı nedem yapışır? Sizce ne yapmalıyım:(

http://imgim.com/20150313_130858.jpg
    W
    http://imgim.com/20150313_130835.jpg
    http://imgim.com/20150313_130934.jpg
    http://imgim.com/20150313_130922.jpg

2. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    geçmil olsun iyileşir inşallah

3. ahmet ak

ahmet ak New Member

Beğenileri:
    0
    güncel olsun

4. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun.

5. Mirza Fidan
    Gizli

İyi dilekleriniz için teşekkürler

6. ahmet ak

ahmet ak New Member

Beğenileri:
    0
    yokmu arkadaşa cevap verecek

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kanarya yemi kullanın ayrıca o kisimdaki tüyleri makas yardımıyla kisaltabilirsiniz

8. Mirza Fidan
    Gizli

Hocam niye kanarya yemi kullanmalıyız?

9. beceriksizkuscu
    Gizli

aspur al kanarya yemi ishal varsa keser poposunada zeytin yagıı sur hafifce

10. Mirza Fidan
    Gizli

11. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
  12. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Yusuf ustanın dediğini uygulayın Aspur kuşlarda ishali keser

13. Mirza Fidan
    Gizli

14. tolgagun007
    Gizli

arkadaşım cok gecmiş olsun gördüğüm kadarıyla bağırsak rahatsızlıgı var ve maalesef eger yemeden içmeden kesilme olursa bu hastalık sonucu kaybediyoruz kuşları...yem yemesini takip et ,hastalık ilerleyip vücut yorgun düştükçe tünekte de duramayıp yere inmeye başlayacaktır.inşallah o devreye gelmeden düzelmeye başlar. Arkadaşımın dediği gibi sade aspur mutlaka vermelisin onun yanında kuşcularda satılan ince taneli dal darıdan koy. aspuru yemine karısturma komple ayrıca bir yem kabına koy ve aynı zamanda kafesin tabanına da biraz aspur dök. dediğim gibi yem yemesini boş kabuklardan takip et çunkü bu devrede cok güçsüz düştüğü için yemi agzına alıp bırakır kursaga gitmeyebilir ve sen yediğini zannedersin ayrıca eger bılıyorsan elinle kursak kontrolü yaparak yiyip yemediğini anlarsın yemin kursaktaki taneleri elinde hissedersin. geçmiş olsun acil şifalar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:26 -->-> Daha önceki mesaj 10:22 --

söylemeyi unuttum birazda kafese az bayatlamış ekmek koy yiyebilirse o da iyi gelecektir

15. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    kuşta fena halde ishal var sanırım. aspurdan başka yem verme. birde hangi ilaçları verdi veteriner

16. Mirza Fidan
    Gizli

Hocam bilmiyorum pek ilaçları babama vermişti veteriner , aspur aldım koydum ama pek iştahı yok gibi eskiden elmaya saldırırdı elma verdim onu bile yemedi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:28 -->-> Daha önceki mesaj 13:21 --

Veteriner yanlış tedavi uygulamış olabilir mi bu hayvana uzun zamandır antibiyotik veriyorlar sizce antiboyitiği kesip b vitamini takviyesi mi yapmalıyım? Ölecek gibi duruyor çok üzülüyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:41 -->-> Daha önceki mesaj 13:28 --

Sürekli gagasını gıcırdatıyor neden olabilir bu?

17. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Arkadaşım sen denileni yap ne elması elma iyi etmez aksine kötü eder düzelir inşaallah

18. Mirza Fidan
    Gizli

Kuşun ishali geçti gibi ama hala halsiz ve hapşuruyor ne yapmalıyım?

19. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    İshali geçtiyse hafif ilaç kullanabilirsiniz. Vitaform veya aviastım iyi gelir. İyileşir inşaallah tedavisi bittikten sonra da muhakkak probiyotik kullanın. Sera bronchipur da alın enerji verir. İlaç değildir.

Sayfayı Paylaş