Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu çiftleşmezse ne olur

caboglu

Yeni Üye
Arkadaşlar böyle anlatınca size önemsiz gibi gelebilir ama aklımda sürekli bu sorun var. Muhabbet kuşumun çiftleşme dönemi geldi. ben acemiyim bu konularda ama düşününce hayvana çok büyük işkence ediyorum onu tek başına tutarak.ama yanına çift almam mümkünde değil.hayvan hayatını arkadaşsız ve eşsiz geçiriyor ne yapmam lazım ? Petshopa vermeyi bile düşündüm orda belki mutlu olur diye , böyle içim hiç rahat değil.

Son düzenleme:
salmayı düşündüm dışarıya nedir ya.

bence sen kusu en yakın petshop'a gotur.

ordada hiç salmıyorlar kuşu ordada yazık valla çok büyük çıkmazda kaldım.

ordada hiç salmıyorlar kuşu ordada yazık valla çok büyük çıkmazda kaldım.

kardeş her türlü mesajı gördüm ve sabırla cevap vermeye çalıştım fakat senin durumu gerçekten anlayamıyorum.

dışarıya salmak nedir? kedinin önüne bırak daha iyi. o kuşa acıyorum diyorsun, dışarı salıcam diyorsun.

ev de üretilen kuş pethsop'da nasıl bakılır? bir defa size alışıyor sonrası ne olacak?

kimse kuş sahiplenirken "salarım, atarım, dağıtırım" kafasıyla sahiplenmiyor. Bu bir sorumluluk yani.

sorumluluk alamıyorsanız yol yakınken dönün nereden aldıysanız oraya verin.

ayrıca çiftleşmezse de bir şey olmaz yani ama bu işin doğası gereği üremesi de şarttır.

Bizim iklimimize uygun değiller ve dışarıya salmanız mantıksız petshopuda pek tavsiye etmiyorum çünkü orada itiş kakış içinde yaşaması hastalık kapması mümkün. Bence en iyisi bakabilecek bir akrabana ver veya ilinde bir üretimci varsa ona ver.

Geri