Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu çiftleştirme

• Konbuyu başlatan Yaman Kuşçu
  • Başlangıç tarihi
Y

Yaman Kuşçu

Guest
Kolay gelsin arkadaş bugün bi pet shopa gittim adam bana muhabbet kuşları 3 aylıktan sonra çiftleşirler dedi benimde kafamı karıştırdı acaba ne kadar doğrudur? :confused:

Utanmasalar yumurtayı da çiftleştirir onlar dişinin kızışma süresi az önceki bi konuya göre 5 aylığa düştü ama 3 aya mümkün değil düşmez erkek de dişi de normal olarak 7 8 aylıkken ama dediğim gibi değişkenlik gösterebiliyor

3 aylik kusun kendi yavru zaten yavru nasil buyutecek sirf kus satmak icin soledikleri laflar minimum 6 -8 aylik arasi olgunlasip ciftlesebilirler

Erkek kuşlar daha erken olgunluğa ulaşıyorlar erkek kuş için belki mümkündür ama dişi için asla

Hiç sanmıyorum dişi olsun erkek olsun 3 aylık bir kuşun eş tutup çiftleşmesi mümkün değildir yavru vermeyi saymıyorum bile

Kolay gelsin arkadaş bugün bi pet shopa gittim adam bana muhabbet kuşları 3 aylıktan sonra çiftleşirler dedi benimde kafamı karıştırdı acaba ne kadar doğrudur? :confused:

alsaydınız hemen bır cift yenı bir tür sanırım o muhabbetler :)

Açıkçası örneğini görmedim çok fazla araştırma yaptım her yerde 8 10 aylıkken çiftleşme olacağı yazıyor hadi diyelim ki yanılıyorlar 3 aylık bir kuşun cinsiyeti bile tam olarak belli olmuyor kaldı ki bir de çiftleşsin

Ben 3 ay civarı bir erkekten yavru alındığını gördüm ama akıl almıyor belki ama arkadaşıma da inanırım erkekte kendi yavrusuydu

Çok zor muhtemelen aşırı özen göstermiş o halde bile düşünmüyorum olabileceğini ama gerçekten normal şartlar altında yavru alabilmişse helal olsun ona ama yem yerine nijerle beslesen bile bir kuş 3 aylıkken çiftleşmez ben her türlü özeni gösterdiğim halde nerdeyse bir yılı buldu yani

Çok zor muhtemelen aşırı özen göstermiş o halde bile düşünmüyorum olabileceğini ama gerçekten normal şartlar altında yavru alabilmişse helal olsun ona ama yem yerine nijerle beslesen bile bir kuş 3 aylıkken çiftleşmez ben her türlü özeni gösterdiğim halde nerdeyse bir yılı buldu yani

Ortalama yıpratmak istiyorsanız kuşlarınızı!! 6 aylıkken de yavru alınıyor zaten dediğim gibi dişi imkansız bence de fakat erkek için imkansız gibi görünmüyor

Geri