petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu çiftleştirme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yaman Kuşçu tarafından 30 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Yaman Kuşçu

Kolay gelsin arkadaş bugün bi pet shopa gittim adam bana muhabbet kuşları 3 aylıktan sonra çiftleşirler dedi benimde kafamı karıştırdı acaba ne kadar doğrudur? :confused:

2. Yusuf ŞANLI

Bence dogruluk payi %0 :)

3. by_eyk

by_eyk Guest

Utanmasalar yumurtayı da çiftleştirir onlar dişinin kızışma süresi az önceki bi konuya göre 5 aylığa düştü ama 3 aya mümkün değil düşmez erkek de dişi de normal olarak 7 8 aylıkken ama dediğim gibi değişkenlik gösterebiliyor

4. Yusuf ŞANLI

3 aylik kusun kendi yavru zaten yavru nasil buyutecek sirf kus satmak icin soledikleri laflar minimum 6 -8 aylik arasi olgunlasip ciftlesebilirler

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Erkek kuşlar daha erken olgunluğa ulaşıyorlar erkek kuş için belki mümkündür ama dişi için asla

6. by_eyk

by_eyk Guest

Hiç sanmıyorum dişi olsun erkek olsun 3 aylık bir kuşun eş tutup çiftleşmesi mümkün değildir yavru vermeyi saymıyorum bile

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Nerden emindiniz tam olarak?

8. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    alsaydınız hemen bır cift yenı bir tür sanırım o muhabbetler :)

9. by_eyk

by_eyk Guest

Açıkçası örneğini görmedim çok fazla araştırma yaptım her yerde 8 10 aylıkken çiftleşme olacağı yazıyor hadi diyelim ki yanılıyorlar 3 aylık bir kuşun cinsiyeti bile tam olarak belli olmuyor kaldı ki bir de çiftleşsin

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228

Ben 3 ay civarı bir erkekten yavru alındığını gördüm ama akıl almıyor belki ama arkadaşıma da inanırım erkekte kendi yavrusuydu

11. by_eyk

by_eyk Guest

Çok zor muhtemelen aşırı özen göstermiş o halde bile düşünmüyorum olabileceğini ama gerçekten normal şartlar altında yavru alabilmişse helal olsun ona ama yem yerine nijerle beslesen bile bir kuş 3 aylıkken çiftleşmez ben her türlü özeni gösterdiğim halde nerdeyse bir yılı buldu yani

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ortalama yıpratmak istiyorsanız kuşlarınızı!! 6 aylıkken de yavru alınıyor zaten dediğim gibi dişi imkansız bence de fakat erkek için imkansız gibi görünmüyor

Sayfayı Paylaş