Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Gaga Uzaması İçin Yardım Lazım

• Konbuyu başlatan woodo
  • Başlangıç tarihi
W

woodo

Guest
Merhaba 4 yaşında erkek bir muhabbet kuşu sahibiyim. İsmi Can olan kuşumun ilk senesinde gagasında hiç sorun yoktu. Sonraki seneler sürekli gagası uzamaya başladı. Bende Can'ı veteriner veteriner gezdirdim. Hepside "öyle şeyler olur kuşlarda, gagasının uzamasına bir çözüm getirilmez" dendi. En son dayanayıp Can'ı Ankara Veterinerliğe götürdüm ve oradaki hocanın istekleri üzerine rontgen çekildi. Sonuçlara bakarak Can'ın içinde mantar olduğuna ve bu durumun karaciğere etki ettiğine en sonunda da gaga uzamasının buna bağlı olduğuna karar kıldı hoca. Ve bir tedavi başlattı. Ancak başka veterinere rontgenleri götürdüm ve emin olamadı. Bu konuda gerekli fotoğrafları paylaşıyorum ve tecrübeli birilerinden fikir almak istiyorum. Beni bu konuda bilgilendirecek birilerine şimdiden çok teşekkür ederim. Tedaviye başlamadan önce fikirlerinizi/bilgi paylaşımızı bekliyorum. Tekrar teşekkürler.

Can'ın Fotoğrafları:

dqn92X.jpg

Vyljln.jpg

Can'ın rontgenleri:

gLkQqN.jpg

4RLNr7.jpg

1nYRvN.jpg

zEmNr7.jpg

Reçete:

jY4dXD.jpg

Vyljln

Yanlış yönlendirme olmasın ama internette bu şekilde okumuştum gagası bunun gibi uzamıştı o doktorun yaptığı tespit gibi aynı tespiti yapmışlar doktor doğru söylüyor galiba ama yanlış yönlendirme olmasın.

Yanlış yönlendirme olmasın ama internette bu şekilde okumuştum gagası bunun gibi uzamıştı o doktorun yaptığı tespit gibi aynı tespiti yapmışlar doktor doğru söylüyor galiba ama yanlış yönlendirme olmasın.
Yarın son kalan ilaç gelecek ve tedaviye başlayacağım. En azından bunun gibi vakalarla karşılaşılıp hastanın iyileşip iyileşmediğini bilen yazdıklarımı görür ve birşeyler yazarsa sevinirim.
Yorumunuz için teşekkürler.

Geri