petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşu Gaga Uzaması İçin Yardım Lazım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve woodo tarafından 18 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. woodo
    Gizli

woodo Guest

Merhaba 4 yaşında erkek bir muhabbet kuşu sahibiyim. İsmi Can olan kuşumun ilk senesinde gagasında hiç sorun yoktu. Sonraki seneler sürekli gagası uzamaya başladı. Bende Can'ı veteriner veteriner gezdirdim. Hepside "öyle şeyler olur kuşlarda, gagasının uzamasına bir çözüm getirilmez" dendi. En son dayanayıp Can'ı Ankara Veterinerliğe götürdüm ve oradaki hocanın istekleri üzerine rontgen çekildi. Sonuçlara bakarak Can'ın içinde mantar olduğuna ve bu durumun karaciğere etki ettiğine en sonunda da gaga uzamasının buna bağlı olduğuna karar kıldı hoca. Ve bir tedavi başlattı. Ancak başka veterinere rontgenleri götürdüm ve emin olamadı. Bu konuda gerekli fotoğrafları paylaşıyorum ve tecrübeli birilerinden fikir almak istiyorum. Beni bu konuda bilgilendirecek birilerine şimdiden çok teşekkür ederim. Tedaviye başlamadan önce fikirlerinizi/bilgi paylaşımızı bekliyorum. Tekrar teşekkürler.

Can'ın Fotoğrafları:

Can'ın rontgenleri:

Reçete:

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Yanlış yönlendirme olmasın ama internette bu şekilde okumuştum gagası bunun gibi uzamıştı o doktorun yaptığı tespit gibi aynı tespiti yapmışlar doktor doğru söylüyor galiba ama yanlış yönlendirme olmasın.

3. woodo
    Gizli

woodo Guest

Yarın son kalan ilaç gelecek ve tedaviye başlayacağım. En azından bunun gibi vakalarla karşılaşılıp hastanın iyileşip iyileşmediğini bilen yazdıklarımı görür ve birşeyler yazarsa sevinirim.
    Yorumunuz için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu gaga uzaması