Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu gaga

SQMHT

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşu gaga sağlığı, gaga şekil bozukluğu vs. Kısaca gaga sağlığı için ne kullanmalıyım. @Recai

Kardeşim yeni konu açmana gerek yok. Önceki konudan devam ederdik. Öncelikle kafeste kalamar kemiği, mineral blok eksik olmasın. Bu şekilde gagasını törpüler. Tünek olarak ta tahta Tünek kullan. Tahta Tünek ile de gagasını törpüler. Bunları önerebilirim.

Kardeşim yeni konu açmana gerek yok. Önceki konudan devam ederdik. Öncelikle kafeste kalamar kemiği, mineral blok eksik olmasın. Bu şekilde gagasını törpüler. Tünek olarak ta tahta Tünek kullan. Tahta Tünek ile de gagasını törpüler. Bunları önerebilirim.
Benim kuşumun gagasının sağı ve solu biraz yanları biraz kırılmış gibi anlatamıyorum nedeni nedir acaba

Benim kuşumun gagasının sağı ve solu biraz yanları biraz kırılmış gibi anlatamıyorum nedeni nedir acaba
Kuşun yaşı kaç. Benim kuşum da yavru iken vardı. Ama bi sorun teşkil etmiyordu

Valla tahmin edemedim yaşını. Ama bi sorun teşkil ediceğini sanmıyorum. İçin rahat etmezse az bişey vazelin sürebilirsin
Kafesinde mineral blok ve beyaz tebeşir gibi olan gaga taşı da var ama

Dediğim gibi bi sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Vazelin sürebilirsin
Kalamar kemiği giderir mi bu durumu ve gagasının ucu çok az hiç denilecek kadar uzamış gibi ucu sarı değil biraz açık tonlu gagasının ucu

Kalamar kemiği giderir mi bu durumu ve gagasının ucu çok az hiç denilecek kadar uzamış gibi ucu sarı değil biraz açık tonlu gagasının ucu
Kalamar kemiği kafeste yoksa takın. Kalsiyum ihtiyacını karşılar.

Geri