Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu hayata küstü

ico

Yeni Üye
22-23 aralık gibi muhabbet kuşunu arkadaşım hediye etti. Bana geldiğinde yuvadan çıkalı 6 gün olmuş. Eve geldiği zaman kafese koymadan odaya saldık. Kafesinden çıkarttığımızda oğlumun ayağından, başından ayrılmıyordu. Ne zaman çıkmak istese hemen çıkartırdık. Oğlum 3 gün önce tatil için memlekete gitti, kuş kafesten çıkmaz oldu. Zorla çıkartıp omuzuma alıyorum, serbest bırakıyorum. Hemen tekli koltuğun tepesine konup saatlerce kıpırdamadan duruyor sonra yuvasına gidiyor. Yemini yiyip suyunu içiyor sonra dalına konup öylece duruyor. Kuş bunalıma mı girdi ''terkedildim'' hissinemi kapıldı ne oldu?

Ekli dosyalar

• IMG-1851.PNG
    IMG-1851.PNG
    168 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-2142.jpg
    IMG-2142.jpg
    131.9 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG-2150.jpg
    IMG-2150.jpg
    128.7 KB · Görüntüleme: 32
Oyuncaklarla da oynamıyor. Oğlum ile görüntülü konuşurken oğlumu gördüğünde telefonun ekranına dokunup üstüne konmaya çalışıp durdu. Ne yapmam lazım? Kuşa acıdım, aldığıma pişman oldum.

Ekli dosyalar

• IMG-1812.jpg
    IMG-1812.jpg
    101.6 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG-2152.jpg
    IMG-2152.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-1810.jpg
    IMG-1810.jpg
    107.6 KB · Görüntüleme: 26
Geleli bir ay oldu. Cuma günü oğlum gidene kadar kafese girmez oğlumdan ayrılmazdı. Oğlum yürüdüğünde onunla beraber yürürdü. Oturduğunda omuzuna konardı. Cuma gününden itibaren kafesten çıkmaz oldu.

Geleli bir ay oldu. Cuma günü oğlum gidene kadar kafese girmez oğlumdan ayrılmazdı. Oğlum yürüdüğünde onunla beraber yürürdü. Oturduğunda omuzuna konardı. Cuma gününden itibaren kafesten çıkmaz oldu.
oğlunuzu istiyor.yapacak bir şey yok internetten kuş sesleri açın

Geri