Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu için gerekli kafes ortamı

Berk1966

Meraklı Üye
Arkadaşlar ilk defa muhabbet kuşu besleyeceğim petshopa gittiğimde suluk yemlik dışında kafeste illa bulunması gereken bir şey var mı

Arkadaşlar ilk defa muhabbet kuşu besleyeceğim petshopa gittiğimde suluk yemlik dışında kafeste illa bulunması gereken bir şey var mı
Kafesi petshopdan alma bence internetde araştır şehrinde illa bir toptanci bulursun orda ucuza alırsın herşeyi aynı zamanda kuşu da üretici den al bence

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafesi petshopdan alma bence internetde araştır şehrinde illa bir toptanci bulursun orda ucuza alırsın herşeyi aynı zamanda kuşu da üretici den al bence

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim toptancı konusunda biraz araştırma yapacağım kuş konusundada birkaç üretici ile konuştum fakat pek güvenilir bulamadım kafes + kuş 45 lira dedi güvenemedim fazla

kalamar kemiği ve mineral blok kuş kumu mutlaka olmalı 2 haftaya bır de daladarı alırsanız iyi oluır

Kafes için iyi ölçüp tartmanız lazım. Elinizdeki imkanları düşünerek uygun boyut ve fiyatta kafes araştırın. Ne ufacık bir kafese hapsedin, ne de fazla büyük kafes alıp kendinizi sıkıntıya sokun. Ayrıca akıllı yemlik takabileceğiniz bir kafes olmasını tavsiye ederim. Yemlik (tercihen akıllı yemlik), suluk (kafes yatay telli ise geniş ağızlı olmasında fayda var), kalamar kemiği (mürekkep balığı kemiği), ahsap tünek, gaga taşı, tercihen mineral blok, kaliteli bir multivitamin, darı ağırlıklı yem. Şu an için aklıma gelenler bunlar.

Benim imkanım yoktu akıllı yemlik almjştım ama takanadım bende telleri o boyutta kestim sabitledim oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kafeste bulunması gerekenler.
Kuş kumu
Kalamar kemiği
Gaga taşı
İmkan varsa akıllı yemlik

Geri