Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ısırma sorunu

• Konbuyu başlatan tugay123
  • Başlangıç tarihi
T

tugay123

Guest
Merhaba arkadaşlar kuşum 1 yaşında ama ısırma sorunu var

kusumu saldım zaman elime alıyorum elimdeki ve kollarımdaki tüğleri çekiyor ısırıyor omzuma alıyorum yine aynısını yapıyor bazen çok neşeli bi şekilde konusuyo kafa salıyo öpüyo ama öperken bazen ısırıyor kuşçuya sordumda kafasinin küçük oldunu söyledi gitim büyük bir kafes aldım ama hayla aynı nedeni ne olabilir :confused:

Isırırken normal ısırıktan az acıtıyor mu ya da kafa atıyor mu? Özellikle de baş parmağının tırnağına.

Isırmayı oyun haline getirmiş. Aslında bunun sorumlusu da sizsiniz. Zamanında parmağını kafesten falan uzattıysanız kuşunuzu ısırmaya teşvik etmiş olursunuz. Kuşu zaten omuza almamalısınız. Sürü liderliğini kaptırmış olursunuz ve siz kaptırmışsınız. Elinizdeyken de eliniz yumuruk yapı ısıramayacağı şekilde. Bileğinize oynayabileceği bileklik tarzında bi oyuncak takın onunla uğraşsın. Her ısırdığında da müdahele edin. Isırmayı bi şekilde ona unutturmalısınız.

Kuşunuzla daha fazla ilgilenin derim. Ve ( kafesini daha yeni mi değiştirdiniz ? ) biraz zaman tanıyın bakalım büyük kafes işe yarıycak mı . Belki oyun haline getirmiş olabilir hatta büyük ihtimal öyle fakat bi sorum olucak . Kuşunuz ele ve omzunuza rahatça geliyo mu ? Sİzden , elinizden , omzunuzdan vs. korkuo mu ? Eğer korkmuyosa oyun haline getirmiş olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kafa atmıyor ama acıtıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:49 -->-> Daha önceki mesaj 20:47 --

nur: kafesi yeni aldık 5 gün oluyor ilknur:bilgi için teşşekürler denicem :)

Geri