petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu ısırma sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tugay123 tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. tugay123

tugay123 Guest

Merhaba arkadaşlar kuşum 1 yaşında ama ısırma sorunu var

kusumu saldım zaman elime alıyorum elimdeki ve kollarımdaki tüğleri çekiyor ısırıyor omzuma alıyorum yine aynısını yapıyor bazen çok neşeli bi şekilde konusuyo kafa salıyo öpüyo ama öperken bazen ısırıyor kuşçuya sordumda kafasinin küçük oldunu söyledi gitim büyük bir kafes aldım ama hayla aynı nedeni ne olabilir :confused:

2. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Isırırken normal ısırıktan az acıtıyor mu ya da kafa atıyor mu? Özellikle de baş parmağının tırnağına.

3. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Isırmayı oyun haline getirmiş. Aslında bunun sorumlusu da sizsiniz. Zamanında parmağını kafesten falan uzattıysanız kuşunuzu ısırmaya teşvik etmiş olursunuz. Kuşu zaten omuza almamalısınız. Sürü liderliğini kaptırmış olursunuz ve siz kaptırmışsınız. Elinizdeyken de eliniz yumuruk yapı ısıramayacağı şekilde. Bileğinize oynayabileceği bileklik tarzında bi oyuncak takın onunla uğraşsın. Her ısırdığında da müdahele edin. Isırmayı bi şekilde ona unutturmalısınız.

4. nur büyük

Kuşunuzla daha fazla ilgilenin derim. Ve ( kafesini daha yeni mi değiştirdiniz ? ) biraz zaman tanıyın bakalım büyük kafes işe yarıycak mı . Belki oyun haline getirmiş olabilir hatta büyük ihtimal öyle fakat bi sorum olucak . Kuşunuz ele ve omzunuza rahatça geliyo mu ? Sİzden , elinizden , omzunuzdan vs. korkuo mu ? Eğer korkmuyosa oyun haline getirmiş olabilir.

#4 nur büyük, 21 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ekim 2014
  5. tugay123

tugay123 Guest

kafa atmıyor ama acıtıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:49 -->-> Daha önceki mesaj 20:47 --

nur: kafesi yeni aldık 5 gün oluyor ilknur:bilgi için teşşekürler denicem :)

Sayfayı Paylaş