Karadeniz Pet

Muhabbet kusu limon kanadı kanıyor yardım ederseniz sevinirim.

Ahmet caliskan

Meraklı Üye
Sevgili üstad'larım dün akşam saat 9 gibi petshop yada akvaryumcu ya benzer bir yerden 1 adet limon rengi bir muhabbet kuşu aldım. Fakat bu gün öglen civarı kanadın da kan gördüm. Ucmasın diye kanadını cekmiş, petshop daki satıcı bana yavru diye satdı fakat kuşum ortalama 1 yaşında acil olarak ne yapmam gerekli suyuna vitamin kattım ek olarakda vitaminli mama dal darı kalsiyum vb gibi herşeyi ona sundum şu anda yemesi iyi durumda hareketlide cıvıl cıvıl ama kanaması ara sıra devam ediyor ne yapmam gerekli yardımlarınızı bekliyorum şimdi'den yardımcı olan arkadaşlarımdan ALLAH Razı olsun. Rabbim kim hayvana işkence ve eziyet ediyorsa ona aynı işkenceyi cektirsin. yazık hayvanlarada onlar aciz bakıma muhtaclar lütfen biraz daha duyarlı olalım inanın şeytan diyorki git adamın agzını burnunu dagıt ama adam yerine koyarlar işde... RABBİM KİMSENİN KALBİNDEN SEVGİ VE ŞEFKATİ EKSİK ETMESİN. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

SON OLARAK FORUM KİRLİ LİGİ OLMASIN DİYE BİR KONU DAHA AÇMAK İSTEMEDİM.

Bir takım ayrı kafesde muhabbet kuşlarım var ve 2 gün önce yumurtladı lar 1 adet yumurta sanırsam 4 veya 5 adet daha yumurtluycak fakat dişi yuvalıga ara sıra girip cıkıyor. bu durum normal olarak duydum fakat yurmurtalarda bozulma olmaz demi olursa dişi o yumurtayı uzaklaşdırcak mı yavrulukdan saygılar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:45 -->-> Daha önceki mesaj 13:19 --

Okuyup da yardımcı oldugunuz için sağolun. Gercek anlamda yardımcı olcak kimse yok galiba koskoca forumda...!

Son düzenleme:
dişi yumurtaları çoğaldıktan sonra yumurtaların üstüne yatacaktır.

saol kardeşim ilk konuyla bir bilgin veya kardımcı ola bilcen bişey varsa paylaşırsan sevinirim. artık kimse neden se forumda yardımlaşmayı kesmiş üzücü bir durum.

yardımlaşmaya kesmekle ilgili değil bugün pazar coğu abilerimiz ya ıstırahatte ya da çalışıyordur alşam elbet yardım ederler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:26 -->-> Daha önceki mesaj 15:13 --

kan krurumuş ya da akmaya devam ediyormu ? Ne cani insanlar var ya ALLAH ıslah etsin :/

Şu anda kanın durması icin kan taşı diye tabir etdigimiz şeyle müdale ettim şu anda kan durdu fakat içim rahat degil yarın sabah ilk işim floryadaki veterinere götürmek olcak. para asla mühim degil sonucda buda bizim gibi canlı aynen kardeşim rabbim böyle sadiz insanları kahretsin..! evcil olmayan hayvan yok. VAHŞİ İNSANLAR VARKEN GEREKDE YOK...!

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum konu güncel dir. Çok yakında kafeslerim ve box pvc yavruluklu kendi kafeslerimide inşallah sizlerle burda paylaşcam.

Ahmet Bey,

Kuşunuza Petshop sahibinin müdahale etmiş olması yani tüylerini çekmiş olması bana pek olası bir ihtimal gibi gelmedi. Belki daha önceden tüy dökülmüş ve size verirken yakalama esnasında taze gelmekte olan tüy kırılmıştır. Bu durumda kanaması normaldir. Geçer. Meraklanmayın kuş o bölgeyle oynamış ve kanatmış olabilir. Ancak yavru diye yetişkin vermiş ise hata etmiştir. Kesinlikle doğru bir hareket değil.

Dişi kuşlar genellikle 3. yumurtayı yapınca 24 saat kuluçkaya yatıyorlar ama 1. yumurtada yatanlarda oluyor. O nedenle merak etmeyiniz yumurtalar bozulmaz. Dişiniz uygun zamanda yumurtalara yatacaktır.

Ayhan bey bu konu üzerinde ortalama 20 yıldır muhabbet kuşu beslesemde ne kadar olsada acemiyim dir. üretime ise 3 aydır merak sardım ve 1 adet büyük kafes 2 adet normal kafes ve 1 adet de pvc den 4 lü kendinden yuvalıklı pvc kafes yaptırdım arkadaşıma bu konuda tecrübeli oldugu için 2 saatde teslim etti daha dogrusu bende yanındaydım. bakalım kısmek ilk yumurtamızı aldık resimde çekdim bir kaç tane resimleri insallah başka bir konu üzerinden paylaşcam. Ana konuya gelirsek yavru diye verdi ama ortalama ya 8 aylık yada 1 yaşında bu benim düşüncem. biraz acemide olsam öyle gibi duruyor. ek olarakda 6 bir yerden kanat çekilmiş 6 adet de diger tarafdan eşit cekilmiş ve uzman biri tarafından cekildigi de belli Çünki ana damarlerın yani atar damarların oldugu yerden asla çekmemişler. Yani o anda fark etseydim ben o adama harbi kötü konuşurdum. Sabah ilk işim veterinere götürmek olcak limonumu. Şu anda elimde 2 adet takımım var biri yumurtalı biride yakında yumurtlar. ek olarakda 2 adet özel kafeslerde 1 dişi 1 erkegim var ortalama 6 ay gibi süre sonrada onları cift tutarım kısmet. Rabbim bütün arkadaşlarıma hayırlı saglıklı yavrular versin. sağlıklı hobiler dilerim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:15 --

Evet limonun durumu gayet iyi veterinere götürdüm 50 tl gibi bir ücret ödedim saglam dedi vitamin yazdı suya damlatıyorum günlük taze suya 3 damla bakalım. Şu anda keyfi yerinde Maşallah. Adam bişey yapmadan para kazandı abi ya. :) aynı olayı bende yapıyordum sadece onun verdigi vitamin sarı benim kullandıgım marka yeşilim si :) tek fark bu. neyse kuşun saglıgı yerinde ya bana yeter

Geri