Karadeniz Pet

muhabbet kuşu maden suyu içer mi?

Şevki KOCAOĞLU

Meraklı Üye
arkadaşlar bir sorum olacaktı.. acaba diyorum muhabbet kuşlarına gazı alınmış doğal mineralli maden suyu (tabiri caizse soda) versek bir sıkıntı yaratır mı?

benim mubiş ben içerken gelip tatına bakıyor genelde her akşam içerim oda gelip illa gagasını sokmaya çalışır zararlımı bilmiyorum ama sıkıntı yok hala yaramazlığa devam :D

hani mineralli ya dışardan mineral takviyesi yerine onu kullanabilir miyiz acaba diye düşünmüştüm... tabi gazı alındıktan sonra..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:51 -->-> Daha önceki mesaj 18:51 --

yok mu başka yorum yapabilecek?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:51 --

ısrarla yorumları beklemekteyim :)

mineral diyorsan mineral blok al.sera nın mineral plus ürününü alabilirsin.bilmediğiniz şeyler vermeyin.macera aramayın.bunlar insan değil.sonra kuşumuz neden öldü durup dururken neden öldü neden hasta oldu diyorlar.kimi gidiyor bal yediriyor.halbuki sorsan o balı kendi yemez sahte diye.

Kuşlara maden suyu tabiki verilebilir. Ama mutlaka gazı kaçmalıdır. Maden suyunun sudan tek farkı mineral oranının yüksek olmasıdır. Yani yine su vermiş oluyorsunuz artı olarak da mineral. Dikkat edilmesi gereken iki husus var. Gazı mutlaka tam kaçmış olacak ve Sodyum oranı düşük olan bir marka tercih edeceğiz. Sodyum oranı düşük olduktan sonra haftada iki üç defa sulandırmaya bile gerek kalmadan verebilirsiniz hiç çekinmeden. Bundan nasıl mı bu kadar eminim ben sık sık veriyorum da ondan... Eğer reklam olmayacaksa akmina Sade maden suyu sodyum oranı düşüktür kullanabilirsiniz. Hatta fazla alın siz ve çocuklarınız da bol bol içsin...

Geri