Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu mama tarifi

Bersanreis

Meraklı Üye
Muhabbet kuşu için mama tarifi ariyorum suan tüy dokuyor simdiden sagolun

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sitede bir cok tarıf var onlara bakabılırsnız ama bebe biskivüsi etimek irmik mısır unu prınc unu kecı boynuzu tozu tarcın kolay bı tarıf gıbı geldı bana ben bcok az kum ve kalamar tozu eklıyorum bunları haslanmıs yumurta ve havucla karıstırarak hafta da bır verebılırsınız kuru yumurta ve havuc koymadan mama dolapta 1 yıl kadar durabılır ama karıstırdıktan sonra sıcaklaradn dolayı kafeste cok durmasın 4 5 saat

Kendi yaptigim mama tarifini anlatiyim. Quik mamasini aliyorum . Sekil a 'da gorulen mama
c5feedc7e573540339e4dc0c6a3dedc6.jpg

bunun icinden cikan mamayi bi kaseye dokuyorum. Icerisine 1 yemek kaşigi pirinc unu ilave ediyorum. Goz karari toz tarcin koyuyorum 1 kasik kadar. Keci boynuzu tozu koyuyorum yarim yemek kasigi kadar. Iyice karistiriyorum buzluk posetine koyup buzluga atiyorum. Kuslara verecegim zaman 1 yumurtanin yarisini rendeleyip icerisine havuc- limon kabugu rendeleyip,bu mama dan 2 kasikla karistirip servis ediyorum. Afiyet olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:27 -->-> Daha önceki mesaj 04:24 --

Buzluktaki toz karisimin fotosunu cektim ,senin icin tarif de verdim :) kiymetimi bil. Bi de soylemeyi unutmusum icerisine goz karari nijer ve yumurta kabugunu ufalayip atiyorum
95c8cee9d931ed54cc7bda2df336c547.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:28 -->-> Daha önceki mesaj 04:27 --

Şefin sırri. Öyle güzel kokuyo ki :D bazen kendim yemeyi bile dusunuyorum :D ahahaha

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:35 -->-> Daha önceki mesaj 04:28 --

Kuş tüy dökumune girdiyse sen nijer katma.

Tesekkurler abi çok sagol

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer daha pratik istiyorsan. Havuç, İrmik, Bebe Bisküvisi, Yumurta ile yapabilirsin. Ben balda karıştırıyorum.

Geri