petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu mama tarifi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Bersanreis tarafından 3 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Bersanreis

Bersanreis New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşu için mama tarifi ariyorum suan tüy dokuyor simdiden sagolun

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    sitede bir cok tarıf var onlara bakabılırsnız ama bebe biskivüsi etimek irmik mısır unu prınc unu kecı boynuzu tozu tarcın kolay bı tarıf gıbı geldı bana ben bcok az kum ve kalamar tozu eklıyorum bunları haslanmıs yumurta ve havucla karıstırarak hafta da bır verebılırsınız kuru yumurta ve havuc koymadan mama dolapta 1 yıl kadar durabılır ama karıstırdıktan sonra sıcaklaradn dolayı kafeste cok durmasın 4 5 saat

3. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Kendi yaptigim mama tarifini anlatiyim. Quik mamasini aliyorum . Sekil a 'da gorulen mama
    bunun icinden cikan mamayi bi kaseye dokuyorum. Icerisine 1 yemek kaşigi pirinc unu ilave ediyorum. Goz karari toz tarcin koyuyorum 1 kasik kadar. Keci boynuzu tozu koyuyorum yarim yemek kasigi kadar. Iyice karistiriyorum buzluk posetine koyup buzluga atiyorum. Kuslara verecegim zaman 1 yumurtanin yarisini rendeleyip icerisine havuc- limon kabugu rendeleyip,bu mama dan 2 kasikla karistirip servis ediyorum. Afiyet olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:27 -->-> Daha önceki mesaj 04:24 --

Buzluktaki toz karisimin fotosunu cektim ,senin icin tarif de verdim :) kiymetimi bil. Bi de soylemeyi unutmusum icerisine goz karari nijer ve yumurta kabugunu ufalayip atiyorum[​IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:28 -->-> Daha önceki mesaj 04:27 --

Şefin sırri. Öyle güzel kokuyo ki :D bazen kendim yemeyi bile dusunuyorum :D ahahaha

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:35 -->-> Daha önceki mesaj 04:28 --

Kuş tüy dökumune girdiyse sen nijer katma.

4. Bersanreis

Bersanreis New Member

Beğenileri:
    0
    Tesekkurler abi çok sagol

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Oktay BOZACI

Beğenileri:
    0
    Eğer daha pratik istiyorsan. Havuç, İrmik, Bebe Bisküvisi, Yumurta ile yapabilirsin. Ben balda karıştırıyorum.

Sayfayı Paylaş