Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu mu yoksa hint bülbülü mü

• Konbuyu başlatan grafikerhane
  • Başlangıç tarihi
G

grafikerhane

Guest
arkadaşlar muallakta kaldım sizin engin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum sizce muhabbet kuşu mu beslemeliyim yoksa hint bülbülümü hesaplıyorum kitaplıyorum hint bülbülü baana daha avantajlı gibi geliyor sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

muhabbet kuşu üretimi biraz zahmetli uygun ortamı sağlamak gerek yoksa yavru felan alamazsınız ama hint bülbülü muhabbet kuşuna göre zahmeti az petshoplarda yavru yapanını bile gördüm.

bana daha vantajlı gibi geldi hint bülbülü şimdi elimde 14 çift muhabbetim var bundan sonra hint bülbülü almayı düşünüyorum onun için araştırmadayım

Ama muhabbet kuşundada bi düzen tuturulursa hint bülbülüne nazaran daha çok para kazanırsınız

7,5 - 8 e alırım dedi benim sattığım petshop çift alırken ucuza alıyorum satarkende ona yakın bir fiyata satıyorum şimdi şöyle 200 TL ye 10 çift hint bülbülü alınırken muhabbetten 2 çift alınıyor muhabbet kuşu yumurtası en üst 6 -7 ama bunda 8- 10 ve çıkan yavrularda da bir ikisi ölüyor desen yine elinde 6 - 7 tane kalıyor satınca yine aynı paraya denk geliyor hatta hint bülbülü daha avantajlı oluyor çiftine yüksek paralar bağlamıyoruz en azından