petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu mu yoksa hint bülbülü mü

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve grafikerhane tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. grafikerhane

arkadaşlar muallakta kaldım sizin engin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum sizce muhabbet kuşu mu beslemeliyim yoksa hint bülbülümü hesaplıyorum kitaplıyorum hint bülbülü baana daha avantajlı gibi geliyor sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

2. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Ne için besliyeceğinize bağlı bi durum

3. grafikerhane

üretim amaçlı

4. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuşu üretimi biraz zahmetli uygun ortamı sağlamak gerek yoksa yavru felan alamazsınız ama hint bülbülü muhabbet kuşuna göre zahmeti az petshoplarda yavru yapanını bile gördüm.

5. grafikerhane

bana daha vantajlı gibi geldi hint bülbülü şimdi elimde 14 çift muhabbetim var bundan sonra hint bülbülü almayı düşünüyorum onun için araştırmadayım

6. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Ama muhabbet kuşundada bi düzen tuturulursa hint bülbülüne nazaran daha çok para kazanırsınız

7. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    hint bülbülü pek para etmez ama

8. grafikerhane

7,5 - 8 e alırım dedi benim sattığım petshop çift alırken ucuza alıyorum satarkende ona yakın bir fiyata satıyorum şimdi şöyle 200 TL ye 10 çift hint bülbülü alınırken muhabbetten 2 çift alınıyor muhabbet kuşu yumurtası en üst 6 -7 ama bunda 8- 10 ve çıkan yavrularda da bir ikisi ölüyor desen yine elinde 6 - 7 tane kalıyor satınca yine aynı paraya denk geliyor hatta hint bülbülü daha avantajlı oluyor çiftine yüksek paralar bağlamıyoruz en azından

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Bülbül mi Muhabbet kuşumu