Karadeniz Pet

muhabbet kuşu mutasyonları?

----Güncelleme----

Bugün yine yuva temizliği yaptım yuva temizliği yaparken yanlışlıkla anne kuş kafesten kaçtı inşallah bi sorun olmaz kuşları beslemede filan.. Ayrıca kuşlar tüylendikçe kursak kontrolü de zorlaşmaya başladı dolu mu boş mu anlayamıyorum. Bu yavru kuşlar aç olma durumlarında nasıl sesler çıkartıyor? Yavruların resmini alta ekledim :)

Ekli dosyalar

• 20210221_120006-min.jpg
    20210221_120006-min.jpg
    601.2 KB · Görüntüleme: 18
Kuşlar sesli bir şekilde öttüklerinde açlar demektir. Erkek kuş beslerse susarlar.
Erkeğe biraz zaman tanıyın yüksek ihtimal besleyecektir.

arkadaşlar dişi kuşu kafese geri koydum anneleri sanırım besliyor yine girmeye başladı yuvaya çok şükür :)

arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar benim bir çift muhabbetim var ve dişim 4 tane yumurtladı. gri ve klasik yeşil olan bu çift kuşumdan ne tür renkte yavrular çıkar? hepsi anne ve babanın tıpkısı mı olur yoksa farklı varyasyonlar çıkma ihtimali var mı? bu arada 4 yumurta da dolu şimdiden teşekkürler.
kısaca anlatılacak olursa: A=Mavi
Diyelim annenin gen tipi Aa B=Sarı
babanın da Aa şimdi çiftleşme sonucunda ikisinden de 1 harf alınır çocuğa verilir harflere bakılınca 3 olasılık var Aa AA aa eğer Aa veya AA gelirse çocuk her türlü mavi olur ama aa gelirse yavrunun daha farklı bir renk olma olasılığı olabilir
yani özetleyecek olursak bu olasılık mevcuttur.Ama nadiren

kısaca anlatılacak olursa: A=Mavi
Diyelim annenin gen tipi Aa B=Sarı
babanın da Aa şimdi çiftleşme sonucunda ikisinden de 1 harf alınır çocuğa verilir harflere bakılınca 3 olasılık var Aa AA aa eğer Aa veya AA gelirse çocuk her türlü mavi olur ama aa gelirse yavrunun daha farklı bir renk olma olasılığı olabilir
yani özetleyecek olursak bu olasılık mevcuttur.Ama nadiren
teşekkürler :)

arkadaşlar yuvalığı temizlerken yavru kuşlardan birisi kanadını folluk ile yuvalığın arasına sıkıştırmış fark edemedim ses kesilmeyince açıp kurtardım şimdi inlemesi durdu ama içim ezildi yapabileceğim bir şey var mı ? önerebileceğiniz krem benzeri bir şey ?

arkadaşlar yuvalığı temizlerken yavru kuşlardan birisi kanadını folluk ile yuvalığın arasına sıkıştırmış fark edemedim ses kesilmeyince açıp kurtardım şimdi inlemesi durdu ama içim ezildi yapabileceğim bir şey var mı ? önerebileceğiniz krem benzeri bir şey ?
Eğer kuşta ciddi bir sıkıntı varsa kremle geçmez zaten. Kuşu gözlemleyin eğer kanadında sıkıntı varsa röntgen çekilmesi iyi olur. Kaç günlüktü?

Eğer kuşta ciddi bir sıkıntı varsa kremle geçmez zaten. Kuşu gözlemleyin eğer kanadında sıkıntı varsa röntgen çekilmesi iyi olur. Kaç günlüktü?
sesi kesildi elime alıp kanadını oynatıp oynatamadığına baktım bi sorun yok gibi 15 günlük

----Güncelleme-----
ilk çıkan kuşlarımız 20 günlük oldu bile ve anne yeşil-sarı, baba full gri olmasına rağmen yavrulardan birisi açık mavi olacak gibi duruyor. Yine toplu fotodaki en öndeki kuş sanki klasik yeşil-sarı dan farklı bir renk olacak gibi ama emin olamıyorum siz ne düşünüyorsunuz ?

Ekli dosyalar

• 20210228_152129-min.jpg
    20210228_152129-min.jpg
    592.5 KB · Görüntüleme: 8
  • 20210228_152228-min.jpg
    20210228_152228-min.jpg
    522.6 KB · Görüntüleme: 8