petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşu Müzik Öneri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve EmreC93 tarafından 7 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. EmreC93

EmreC93 Member

Beğenileri:
    0
    Kuşuma müzik dinletiyorum tam bunların seveceği bir müzik varmıdır siz hangilerini dinletiyorsunuz? :D

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Kuş sesi dinlettiğimde yerlerinde durmuyorlar.

3. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    61
    Biz televizyon açıkken fark ettik. Fatih Ürek'in Haydi Lilili'sine bayılıyor bizimki. Ne zaman canı sıkkın olsa, korksa diinletiyorum. Hemen kendine geliyor:)
    Bir de oyun havalarını çok seviyor. Özellikle roman havası falan. Şakşuka vardı Tarık Mengüç'ün. Onu dinleyince coşuyor:)
    Normalde tarzın müzikler değil ama işte o mutlu olsun diye çalıyoruz evde artık.

4. Murat SEVİM

Murat SEVİM New Member

Beğenileri:
    0
    Bence surekli hareketli dinletmek stres yapabilir ben slow aciyorum radyodan

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749
    ruhu dinlendirecek türk sanat müziği musikileri hoşlarına gider dinlenmeleri için arada hareketlenmeleri için pop ta açabilirsin :=))

6. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    Bizimkiler pop seviyor :)

7. Muhabbet111

Beğenileri:
    0
    Aslinda bence uzun uzun uzerine dusunulmesi arastirma yapilmasi gereken bi kon. Ben biraz uzerine dusundum ve gozlem yaptim kus konusunda oldukca tecrubesizim mantiksiz gelen taraflari tartisabiliriz.

En hassas duyularindan biri isitme oldugu icin ( insan gibi sesler cikarmayida bu sayede ogrenmiyorlar mi?) Ne isittiklerine cok dikkat etmek lazim. Zira isittikleri beyinlerine gidiyor buda onlar ruh hallerini ( stresli-enerjik) etkiliyor.

Kuslara kus yada kus surusu dinletmek isini bende bikac kez yaptim mutlaka reaksiyon veriyor ve hallerinde degisiklik meydana geliyor. Ancak biryerde bununla ilgilk, bir sure sonra ortamda bir sürü oldugunu ancak kendisi onlara seslendiginde geri donus alamadigini farkedip strese girebilir ki gayet mantikli. Eve ilk geldikleri zamanlar soyle uzaktan uzaktan yarim saat bi saat kus sesleri acabilirsiniz belki bu onun etrafta mtlu kuslar oldugunu kendisininde rahatca yem yiyip vakit gecirebilecegini hissettirebilir. Ama bun ilerleyen zamanlarda ve cokca yaparsaniz onlarla bi iliski kurabilir ve olmayan seylerle iliski kurmasi cok saglikli bi durum degil.

Müzik ruhun gidasidir sozunun bu hassaskulaklar icin daha ust duzeyde gecerli oldugun soyleyebiliriz bence. Kusun ruh haliyle bagintili olmak kosuluyla tabi. Yani kus hastayken acilta neseli türküler ne bileyim cilgin rock muzikler dinletirseniz bu hayvana iskence olur. Kus hastayken acip ahmet kaya yada muslum gurses te dinletmiyoruz tabi, hastayken mumkunse muzik dinletmiyoruz. Ben boyle durumlarda yagmr ormanlarin sesi yada akarsularin yapraklarin sesinin oldugu doga sesleri iceren uzun setlerden aciyorum kendilerini rahat ve doganin bi kosesinde hissetmeleri icin. Yalniz bazarinda arada veya buyuk cogunlugunda cilgin kus akbaba sesleri falan var buna dikkat edin bu hayvanlari sesleri onlari urkutecektir.

Gun icerisinde ise mizaclarinda enerji oldugu icin eger hersey yolndaysa eglenceli bir muzik ister halay olsun ister elektronik ister hiphop akici ve ritmik olan sarkilarla nese bulacaktir ki burada en buyuk tavsiyem ingilizce forumlardanda okudugum kadariyla; klasik muzik. Klasik muzik yapisi itibariylede insan sesinden uzak ve doga seslerine benzer sesler cikaran bir senfoni oldugu icin bundan ciddi keyif alabiliyorlar.

Kendiniz gibi dusunun onlari, kesinlikle asiri sesli muzik acmayi asiri titresim onlari tedirgin eder ortanin biraz ustu seviye bence iyi abarmamak lazim.

Birde gozlem cok onemli tabi her kus icin durum farkli olabilir ben neredeyse 1 yaslarina gelecek 5 6 aydir besledigim çift muhabbet kuslarimi gozlemlemem ve bayada bi internet arastirnasi yapmam sonucu bu sekilde muzik dinliyorum onlarla beraber :)

#7 Muhabbet111, 9 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 9 Mayıs 2016
  8. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    ineklerde klasik müzik süt verimini arttıyor.
    kuşlarda ise fazla ve aşırı Bass olmayan her müzik keyifli olur diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş