Muhabbet Kuşu Nefes Alırken Ses Çıkarması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Abdullah Mustafa YILMAZ tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. Abdullah Mustafa YILMAZ
  Çevrimdışı

  Katılım:
  29 Ocak 2014
  Mesajlar:
  41
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Ankara
  Merhabalar...

  Bana 3 gün önce yeni bi kuş geldi.Evde beslenen bi kuşmuş ama bebek olunca ilgilenilmemiş.Geldiği gün bi erkekle attım direk yattı ama çiftleşme olmadı galiba 3 gündür yuvalıkla ilgileniyorlar.Dişi nefes alırken ses çıkartıyor özellikle dün gece sesi uyutmadı.Nefes Alırken kuyruğu sallanıyor,arada hapşuruyor.İnternetten baktığıma göre kuş üst solunum yolu enfeksiyonu olmuş.Hangi ilacı kullanmam gerek okaliptus yağı filan önerenler olmuş.
  Yani Nasıl Bi Tedavi Yöntemi uygulamam gerek ve de hangi ilacı kullanmam gerek ?

  Teşekkürler...
   
 2. Resul OZYAMAN
  Çevrimdışı

  Resul OZYAMAN Profesyonel

  Katılım:
  7 Eylül 2014
  Mesajlar:
  1.169
  Beğenileri:
  9
  Yer:
  İstanbul/Esenler
  Sanırım Bytril Öneriliyor ama kullananlar Söylicektir.
   
 3. Abdullah Mustafa YILMAZ
  Çevrimdışı

  Katılım:
  29 Ocak 2014
  Mesajlar:
  41
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Ankara
 4. Ayhan OTÇUOĞLU
  Çevrimdışı

  Ayhan OTÇUOĞLU Süper Moderatör
  Yönetici

  Katılım:
  7 Ocak 2016
  Mesajlar:
  1.305
  Beğenileri:
  507
  Yer:
  Manisa
  Ben aşağıdaki ilacı kullandım. Düzeltti. Okuyup uygularsanız faydası olur.
  HİPRADOXİ-S, Çözelti (GÜRTAV)

  Formülasyonu : 1 ml oral çözelti içeriğinde 100 mg doksisiklin hilkat bulunmaktadır.

  Hipradoxi-S, kanatlılarda duyarlı bakterilerden ileri gelen solunum ve diğer sistemik enfeksiyonların sağaltımı amacıyla, doksisiklin etken maddesi esasına göre hazırlanmış olan oral toz formülasyondur.

  Farmakolojisi ve özellikleri : Doksisiklin, yarı sentetik tetrasiklin türevi bir antibiyotiktir. Çok sayıda gram (+) ve gram (-) bakteriye karşı bakteriyostatik tipten antibakteriyel etki meydana getirir. Ağız yoluyla verildiğinde hayvanların sindirim kanalından çok iyi emilir. Yağ/su dağılım katsayısı yüksek olduğundan vücutta çok geniş bir dağılım hacmi sergiler. Hedef patojenlerin ribozomlarında 30 S’lik ribozomal birimlerde protein sentezini inhibe etmek suretiyle, hızla gelişen bakteriyostatik tipten antibakteriyel etki meydana getirir. Önerilen dozlarda pek çok duyarlı patojen bakteriye yönelik MIC değeri veya daha yüksek değerlerde kan değeri sağlar.

  Kullanılma yerleri : Hipradoxi-S, kanatlı hayvanlarda kolibasillozis, CRD ve bunlara bağlı olarak gelişen komplike hastalıkların sağaltımında kullanılır.

  Kullanılma şekli ve dozları : Hipradoxi-S, kanatlıların içme sularına veya yemlerine karıştırılarak verilir. Sağaltım dozları olarak; kanatlılarda 3-5 gün süreyle günde 50-100 ml doksisiklin/1 litre hesabıyla katılmak suretiyle kesintisiz içirilir. İlaçlanmış su, tek içme suyu kaynağını oluşturmalıdır.

  Uyarılar : Kanatlıların yemlerinde kalsiyum, demir, magnezyum ve alüminyum içeren katkı maddelerinin bulunması durumunda doksisiklin emilmesi azalır.
   
 5. Abdullah Mustafa YILMAZ
  Çevrimdışı

  Katılım:
  29 Ocak 2014
  Mesajlar:
  41
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Ankara
  Teşekkürler,Eczanede Bulabilirmiyim ?
   

Sayfayı Paylaş