Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu popoda ki dışkılar

bodom16

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar dün muhabbet kuşu almıştım. İshal olmuştu. Bugün ishali kalması ama yaptığı dışkılar poposunda ki tüylere yapışıyodu. Annem zeytinyağı sürersek yumuşar düşer o dışkılar dedi. Sürdük bir çoğu düştü birazcık kaldı. Sabahtan beri de hiç dışkılamadı. Kuş 1-1.5 aylık poposunda ki tüylerde de dökülme var. sizce sorun be olabilir?

şuan poposunda ki dışkılı tüyleri yolmaya başladı. Bildiğin teni gözüküyor hayvanın.

Resimler;

http://i.hizliresim.com/z5MEgY.jpg

http://i.hizliresim.com/GRD1E2.jpg

pamukla dışkının olduğu bölgeleri ılık suyla silin
zeytinyağı temiz bölgeye sürülür ama genellikle kabız durumu olduğunda fayda verir

pamukla dışkının olduğu bölgeleri ılık suyla silin
zeytinyağı temiz bölgeye sürülür ama genellikle kabız durumu olduğunda fayda verir

Şuan dışkıdan tamamen temizlendi tabi yüylerde ki sarılıkları kendisi gagasıyla temizliyor arada ama çok açıldı orası resmen keli gözüküyor ama g*tünün keli :D Bir sorun olur mu? Temizlerken kendisi arada yoluyo tabi tüylerini birde dışkısında bir gariplik var beyaz kısmı dağılıyo yeşil kısmı hafif açık yeşil ve normalden biraz kalın yavaş yavaş düzelicek mi yoksa bir hastalık belirtisi mi?

dışkı ile ilgili çeşitli araştırmalar var internette onlara bakmanı oneririm ben o konunun detaylarını tecrübe etmedim.
poposundaki tüyler hastalık geçtiyse eğer bir süre sonra normale döner

dışkı ile ilgili çeşitli araştırmalar var internette onlara bakmanı oneririm ben o konunun detaylarını tecrübe etmedim.
poposundaki tüyler hastalık geçtiyse eğer bir süre sonra normale döner

Bakalım bu gece bi geçsin hala devam ederse artık veterinere götüreceğim heralde veterinerlerin ücretleri ne kadar olur tahmininzce?

Kuş için bakan çok veteriner yok malesef ben halkalıda bir yer gordum 30 tl mıayene ucreti alıyordu işaçlar hariç

Ortam ve yem değişikliği kuşta ishal e sebep olabiliyor ve ishal i geçti ise pamuğu sirkeli suda nemlendirip güzel bir şekilde dezenfekte ederseniz iyi olur yoksa kendisi temizlerken o dışkılardan tüketecektir.

Geri