petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu popoda ki dışkılar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve bodom16 tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. bodom16

bodom16 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar dün muhabbet kuşu almıştım. İshal olmuştu. Bugün ishali kalması ama yaptığı dışkılar poposunda ki tüylere yapışıyodu. Annem zeytinyağı sürersek yumuşar düşer o dışkılar dedi. Sürdük bir çoğu düştü birazcık kaldı. Sabahtan beri de hiç dışkılamadı. Kuş 1-1.5 aylık poposunda ki tüylerde de dökülme var. sizce sorun be olabilir?

şuan poposunda ki dışkılı tüyleri yolmaya başladı. Bildiğin teni gözüküyor hayvanın.

Resimler;

http://i.hizliresim.com/z5MEgY.jpg

http://i.hizliresim.com/GRD1E2.jpg

2. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    pamukla dışkının olduğu bölgeleri ılık suyla silin
    zeytinyağı temiz bölgeye sürülür ama genellikle kabız durumu olduğunda fayda verir

3. bodom16

bodom16 New Member

Beğenileri:
    0
    Şuan dışkıdan tamamen temizlendi tabi yüylerde ki sarılıkları kendisi gagasıyla temizliyor arada ama çok açıldı orası resmen keli gözüküyor ama g*tünün keli :D Bir sorun olur mu? Temizlerken kendisi arada yoluyo tabi tüylerini birde dışkısında bir gariplik var beyaz kısmı dağılıyo yeşil kısmı hafif açık yeşil ve normalden biraz kalın yavaş yavaş düzelicek mi yoksa bir hastalık belirtisi mi?

4. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    dışkı ile ilgili çeşitli araştırmalar var internette onlara bakmanı oneririm ben o konunun detaylarını tecrübe etmedim.
    poposundaki tüyler hastalık geçtiyse eğer bir süre sonra normale döner

5. bodom16

bodom16 New Member

Beğenileri:
    0
    Bakalım bu gece bi geçsin hala devam ederse artık veterinere götüreceğim heralde veterinerlerin ücretleri ne kadar olur tahmininzce?

6. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    Kuş için bakan çok veteriner yok malesef ben halkalıda bir yer gordum 30 tl mıayene ucreti alıyordu işaçlar hariç

7. bodom16

bodom16 New Member

Beğenileri:
    0
    Anladım teşekkürler. Umarım düzelirde gerek kalmaz.

8. Zeynepdemir

Zeynepdemir New Member

Beğenileri:
    0
    Rica etsem tam olarak yerini tarif eder misiniz

9. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    atakent veteriner polikliniği arena parkın karşı caddesinde telefonundan arayın isterseniz
    02124708866

10. Zeynepdemir

Zeynepdemir New Member

Beğenileri:
    0

11. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    Ortam ve yem değişikliği kuşta ishal e sebep olabiliyor ve ishal i geçti ise pamuğu sirkeli suda nemlendirip güzel bir şekilde dezenfekte ederseniz iyi olur yoksa kendisi temizlerken o dışkılardan tüketecektir.

Sayfayı Paylaş