Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sol ayağının üzerine basamıyor

a1lone01

Yeni Üye
Merhabalar kısa süre önce aldığım muhabbet kuşum yaklaşık 1 hafta önce sol ayağının üzerine basamamaya başladı hafif topallıyordu ancak 2 gündür tam anlamıyla ayağı havada eskisi gibi hareketliliği azaldı kafesin köşesine geçip sağ tarafına yüklenip yatıyor, dışarı çıktığında yaslanacak bir yer bulup sabit kalıyor. Dokunduğumda karşılık vermiyor ya da acı bir yakarış vs. Ama durumdan çok rahatsızım. Kronik hasta olduğum için virüsten dolayı dışarı çıkamıyorum veterinere götüremiyorum en azından bir tanı koyulması adına fotoğraflarını bırakıyorum. İlginiz alakanız için teşekkür ederim.

602-E6-EC0-5-BCA-4-F8-D-88-D2-500-D5-A786-AE3 BAA76-C99-098-F-402-C-8-BEF-E8-C6-C2473758 98108360-D90-C-43-AA-B594-22-DC426-A6800

Hayır, gözüm sürekli üzerinde geldiğinden beri az önce zor da olsa biraz “terramycın” krem sürdüm ayağına ovaladım kafes dışına çıkartmıyordum. Biraz çıkarttım, gözlemliyorum kremi sürmeye devam edeyim mi ? İlginiz için teşekkür ederim.

Ayağını bir yere sıkıştırmış olmalı. 2 ayağını karşılaştırın aşırı bir şişkinlik varsa kırık veya çıkık olabilir. İki ayak aynı gibiyse incinmiştir. Düzelir zamanla. Sürekli kuşa seslenin veya kuş sesi açın dinlesin.
Bir şişkinlik ekstra kızarıklık veya morluk görünmüyor 2 ayağıda aynı gibi

Kafeste tül varsa ayağını takmış olabilir. Sabah akşam az miktarda vazelin sürün büyük ihtmal incinmiş düzelir..

Geri