Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Soru Öneri

guvencdikmen

Yeni Üye
Merhabalar,
1. sorum:
Gaga Taşı ile Mürekkep Balığı Kemiği aynı şeylermidir?
Farklı şeyler ise 2 sinide kafeste bulundurmak gereklimidir?
2. sorum:
Muhabbet kuşum günün her zamanı sadece karanlık hariç aşırı rahatsız edici ses çıkarmaya başladı devamlı ötüyor fakat bu ötmeler bağırma ve kzma tarzı ötmeler velasıl her şekilde ötüyor :)
Apartmanda evler birbirine çok yakın ve duvarlar ince komşular rahatsız olmaya başladı.
Sizce ne yapmalıyım lütfen değerli düşüncelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler

gaga taşının faydası muhabbet kuşları gagalarnı bir nevi törpüler ve dişi kuşlarda yumurta oluşumunda kabuk kısmına faydası var , mürekkep balıgı kemigi ise gaga taşına göre daha yumuşak yapıya sahip olup genellikle h.bülbülü ve kanaryalarda kullanlmaktadır gaga taşyla aynı özelliklere sahip olmakla birlikte tuz ve daha birkaç kalsiyum ihtiyacını gidermeye yarar diye biliyorum tabi büyükler daha iyi bilir ...

ötme kısmına gelnce hocam kuşunuzun huyunu siz daha iyi bılirsinz o konuda nasıl önlem alınır pek bilmyorum :)
ben odamda 3 çift mubi , 1 çift h.bülbülü , 1çiftde malinua türü kanarya besliyorum sıkntı yok .d ( çok şikayet eden üst katdakilere hediye aldm şikayet kesildi :D )

iyi forumlar

takke tesbih :)

ötme kısmına gelnce hocam kuşunuzun huyunu siz daha iyi bılirsinz o konuda nasıl önlem alınır pek bilmyorum :)
ben odamda 3 çift mubi , 1 çift h.bülbülü , 1çiftde malinua türü kanarya besliyorum sıkntı yok .d ( çok şikayet eden üst katdakilere hediye aldm şikayet kesildi :D )

iyi forumlar
yücel hacı ne adamsın :D herkese söylüyonmu millete nasıl yağ çektiğini :)

çok gıcırdıyordu önlem akmdık kardeşim ;)

Geri