Karadeniz Pet

muhabbet kuşu sperminde kan normal midir?

• Konbuyu başlatan handetatoglu
  • Başlangıç tarihi
H

handetatoglu

Guest
bir yaşını doldurmak üzere olan bir erkek muhabbet kuşum var. bugünlerde artık ona bir eş almayı düşünüyorum fakat son bir iki aydır kendisi çiftleşme konusunda aşırı hevesli. her yerde, bulduğu her tür oyuncağıyla çiftleşmeye çalışıyor. bugün yine bir oyuncağına sürtündükten sonra bıraktığı spermde bir kan pıhtısı gördüm. acaba olağan bir durum mudur? yoksa ciddiye alarak bir uzmana danışmam gerekir mi? bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Tam bilmiyorum ama kan olması normal değil. Belki oyuncaklara sürtünürken bir yerini kesmiş olabilir.

bir yerini kesmiş olabilir mi diye benim de aklımdan geçti ve kontrol ettim ama bir şey göremedim. zaten kan bir tür pıhtı gibiydi spermin içinde.. tabii yine de tam olarak bilemiyorum

spermin içinde kan görmeniz imkanmsız , mikroskp da 1000 li ölcekle zor görünür siz nasıl gördünüz ??

organından geliyordur spermini çiftleşirken bırakır oyuncakla çiftleşmeyi gerçekleştiremez

Bir yerini kesmiş te olabilir devam eden kan varsa veterinere görürseniz iyi olur
Yoksa eğer kuşunuza bir eş alsanız çok iyi olur 1 yaşlarında
LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
kuşun oyuncağını gagalayıp yere sürtünerek bir sıvı bıraktığına defalarca tanık oldum. daha önce de herhalde bu spermidir diye incelemiştim ama ilk kez içinde kırmızı bir nokta vardı ve bunun kan olabileceğini düşündüm. ben de bu konularda pek bilgi sahibi değilim. sadece gözlemlerime ve internetten öğrendiklerime göre fikir yürütüyorum. bugün de gün boyu gözlemledim kuşu durumunda herhangi bir farklılık, bir sorun yok gibiydi. umarım bir sorun yoktur.

Geri