Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sürekli uyuyor ve halsiz

Brnkrkz

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Kuşum uzun zamandır hasta ve her yere sordum hiçbir yerden düzgün cevap alamadım. Muhabbet kuşum 1 yaşında dişi. Eskiden çok hareketliydi kafesten her zaman çıkmak istiyordu sabah çıkıp akşam giriyordu. Sürekli ötüyordu, uçarken odayı turluyordu. Ondan sonra bir ara üşüttü. Vitamin verdim, sarımsaklı su verdim, meyveler verdim, sirke verdim. Kuşun üşütmesi geçti fakat çok halsiz 1 2 ay önce oldu ve hala çok hareketsiz. Kafeste sürekli uyuyor uyumazsa yem yiyor geri uyuyor kabarıp. Ben de belki iyi anlaşırlar kendine gelir diye dün eş aldım. Eşiyle çok iyi anlaştılar başta fakat sonra uyumaya devam etti tekrar. Sizce ne yapmalıyım çok üzülüyorum bu haline.

Şimdi öncelikle şunu bilin isterim. Kuşlar üşümez ler. Siz en iyisi kuşun ve dışkısı nın fotoğrafını atın derim iyi forumlar 😊

b5f68050-5c1c-4d73-90ce-d17e1e4b9d90.jpg
a8d51437-086f-4d40-a79d-47eafa4157c9.jpg

Kullandığınız takviyeler yada ürünler varmı elinizde varsa nelerdir?

Kullandığınız takviyeler yada ürünler varmı elinizde varsa nelerdir?
Var yem olarak aspurla yem karışık kullanıyorum %50 %50. Vitamin olarak tüy zamanlarında bemiks ampül, normal zamanda da limon yada damla şeklinde multivitamin kullanıyorum. Arasıra da ballı kraker ve dal darı.

Var yem olarak aspurla yem karışık kullanıyorum %50 %50. Vitamin olarak tüy zamanlarında bemiks ampül, normal zamanda da limon yada damla şeklinde multivitamin kullanıyorum. Arasıra da ballı kraker ve dal darı.
En iyisi ballı krakeri vermeyin oldukça sağlıksız, aldığınız eşi geçici olarak başka kafese almanızı öneririm kuşlar arası hastalık çok kolay yayılır, ilaçlar konusunda forumdaki arkadaşlar kadar bilgili olmadığım için maalesef bir yorum yapamayacağım ancak kafesi, tünekleri acilen temizlemenizi öneririm dışkıdan bulaşan bir hastalığı varsa tünekteki dışkılara temas edip tekrardan hastalık kapabilir.

En iyisi ballı krakeri vermeyin oldukça sağlıksız, aldığınız eşi geçici olarak başka kafese almanızı öneririm kuşlar arası hastalık çok kolay yayılır, ilaçlar konusunda forumdaki arkadaşlar kadar bilgili olmadığım için maalesef bir yorum yapamayacağım ancak kafesi, tünekleri acilen temizlemenizi öneririm dışkıdan bulaşan bir hastalığı varsa tünekteki dışkılara temas edip tekrardan hastalık kapabilir.
Anladım teşekkürler.

Kusura bakmayın ancak dönüş yapabildim. Merhaba probiyotik kullanın dışkıyı toplamada sıkıntı yaşarsan başka yol çare bulunur. İlk öncelik probiyotik şuan.
Teşekkürler. Petshoptan probiyotik aldım çok büyüktü paketten bölüp verdi. Bir suluğa yarım çay kaşığı dedi. Bana çok geldi doğru mudur ?

Röhnfried - entrobac kullanıyorum pahalı bir üründür ama birebir iyi gelir

Geri