Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu traşlama

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
bugün bişey duydum yavru muhabbet kuşunu ele alıştırmanın bir yoluda traşlama diye. Yanak tüylerini kesiyorlardı. bilgisi olan var mı? bana saçma geldi????

evet bende okyunca çok saçma geldi.ağzı olan konuşuyor vallaha.
insanlarıda iyi insan olsunlar zarar vermesinler diye kollarınımı kesecicez yani.. bence tamamen uydurma eziyetten başka birşey değil

Şimdi şöyle düşünelim sizi bir insana alıştırmak için istemediğiniz halde saçınızı kesiyorlar o insana sevgi mi beslersiniz nefret mi ??

bugün bişey duydum yavru muhabbet kuşunu ele alıştırmanın bir yoluda traşlama diye. Yanak tüylerini kesiyorlardı. bilgisi olan var mı? bana saçma geldi????
Yanak tüyleri diye tabir ettiğiniz tüyler muhabbet kuşlarında bulunan benekler, Show Jumbolarda bu benekler çok yoğun olduğu için yarışmaya katılırken bu yanak tüylerini tıraşlıyorlar. Ele alıştırma konusuna gelince yanak tüylerini değil kanat tüylerini makasla kesme, yolma veya yapıştırma gibi saçma yollar deneyenler var ama kuşları ele alıştırmanın yolu yeni yem kırmaya başlayan ve tam anlamıyla uçamayan bir kuş almak...

aynen yaniiii. bunun içinde petshoptan 4 aylık almak yerine üretimden almak lazım

Geri