Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ve hint bülbülü aynı odada yaşar mı?

Muhammed KARAKAŞ

Meraklı Üye
Geçen kuşuma dal darı almak için gittiğim petshop ta ilk defa canlı olarak gördüm bu hayvanları. Resimlerini görmüştüm ama gerçekte tam komedi :) Boyu, uçuşu, hareketleri falan harika. Bu kuşlardan bir çift alsam aynı odada yaşar mı muhabbet kuşu ile? Aynı anda odaya salmam zaten.

Aynı ortamda yasadıklarını gördüm fakat kendim ayrı ayrı besliyorum.

Bende aynı ortamda yaşadıklarını biliyorum..aynı anda salmassanız sorun olmaz bence..

Aynı ortamda yaşamaları sorun olmaz. Ayrıca hint bülbüllerini alırsanız salmayın derim. Yakalarken hem kendinizi harap edersiniz hem de kuşları..

Ayrı kafeslerde beslerseniz hiç bir sorun olmaz. Ben de 3 sene önce hintbülbülü besliyordum. Hatta İstanbul'dan bir üretici abi bana 1 çift kuş vermişti. Kuşlar tek kelimeyle harikaydı. Öyle petshoplarda ki kuşlardan çok daha güzellerdi. Yani boy olarak bile iriydiler. 2 sefer yavruladılar. 2sinde de yavruları büyütemeden öldü. Benden kaynaklı bir sorun muydu bilmiyorum ama 2. olaydan sonra bıraktım. Ama mükemmel canlılar. Ek olarak şunu da söylemek istiyorum. Benim hintbülbülü alma sebebim bir arkadaşımda görmemdi. Hatta arkadaşımda gördüğüm bülbül dişiydi ve hayvan artık nasıl alışmışsa kapısını açınca salonda geziyordu ihtiyacı olduğunda içeri giriyordu.

Yorum yapan herkese teşekkürler. Bugün tekrar petshop ta gördüm de bunlar mükemmel ya :)

Geri