Karadeniz Pet

Muhabbet kusu ve papagan icin malzemeler

UMUR DAĞLAR

Paylaşımcı Üye
Bugün birkaç şey aldim çoğunlukla papağan icin ama muhabbet kusum icinde komur ve mama aldim. Bu ürünleri ilk defa aliyorum sirf denemek amacli daha once bu urunlerden kullanan varsa tecrubelerini yazabilir mi ?

132df6fa7b09e889d0da0860174a6f43.jpg

Son düzenleme:
bence almışsın artık hiç karıştırma almadan önce sorsaydın iyiydi :)

Ballı krakerin içi katkı maddeleriyle dolu. Mamanın da öyle. Kendiniz yapın. Büyük papağan yemi de ihtiyaçlarının %70'ini karşılıyor. Hadi küçüklerin ihtiyacı %30 ama büyükler %70 oranında meyve sebze yemeli kesinlikle.

bence almışsın artık hiç karıştırma almadan önce sorsaydın iyiydi :)
Kendim denemek için aldım zaten. Sadece sonuçları merak ettim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:51 -->-> Daha önceki mesaj 01:48 --

Ballı krakerin içi katkı maddeleriyle dolu. Mamanın da öyle. Kendiniz yapın. Büyük papağan yemi de ihtiyaçlarının %70'ini karşılıyor. Hadi küçüklerin ihtiyacı %30 ama büyükler %70 oranında meyve sebze yemeli kesinlikle.
Orta boy papağan. Zaten onlar ödül yemi olarak kullaniliyor surekli kafeste durmuyor. Her sabah bir dilim elma veriyorum bide yemi duruyor yetiyor ona. Yıllardır ballı kraker kullananlar var bir sorun olmuyor 1 kerelik kullanımdan birşey olmaz. Alman malı bizim mavi boncuk vs. Gibi markalardan daha guvenilir geliyor bana.

Orta boy papağan. Zaten onlar ödül yemi olarak kullaniliyor surekli kafeste durmuyor. Her sabah bir dilim elma veriyorum bide yemi duruyor yetiyor ona. Yıllardır ballı kraker kullananlar var bir sorun olmuyor 1 kerelik kullanımdan birşey olmaz. Alman malı bizim mavi boncuk vs. Gibi markalardan daha guvenilir geliyor bana.

Papağanınız ne türü? Çünkü orta boylarda da meyve sebze ana öğün. Aldığınız marka iyi marka zaten. Kuşa da gözle görülür bişey olmasına gerek yok. Biz bile katkı maddesi olmayan şeyleri tercih etmiyor muyuz? Sağlıksız çünkü bişey olmasına gerek yok.

Son düzenleme:
Papağanınız ne türü? Çünkü orta boylarda da meyve sebze ana öğün. Aldığınız marka iyi marka zaten. Kuşa da gözle görülür bişey olmasına gerek yok. Biz bile katkı maddesi olmayan şeyleri tercih etmiyor muyuz? Sağlıksız çünkü bişey olmasına gerek yok.
Senegal. Kullandığınız yemleri kendiniz evde mi üretiyorsunuz anlamadim :)

Senegal. Kullandığınız yemleri kendiniz evde mi üretiyorsunuz anlamadim :)

Tahmin etmiştim senegal olduğunu. Hayır yemleri evde üretmiyoruz. Sadece ballı krakeri evde yapıyoruz. SEnegal de meyve sebze yemesi gereken papağan. Muhabbet kuşu gibi kesinlikle değil. Çok meyve sebze kuşları ishal yapar derler doğru değil. Muhabbetlerin %25'lik öğününü oluşturur. Bu oranı aşmadığı sürece ishal olsa da sebebi farklıdır. Senegal'in ise en az %70 meyve sebze yemesi lazım. Yemiyorsa da alıştıracaksınız. Yemesi gerekenler ve nasıl alıştıracağınızla ilgii makalelerden faydalanabilirsiniz. beslenme
yemek aliskanligi

Geri