Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ve talaş

• Konbuyu başlatan umut aktas
  • Başlangıç tarihi
U

umut aktas

Guest
arkadaşlar petshoplara bakdım hamster talası bulamadım talaşcıdan temiz inci talaş aldım ama size sormadan koymadım kokusu cok güzel cıra gibi falan kokuyor neyapıyım sizce bunu koyuyimmi resim ekledim ve koyucaksam nekadar koymalıyım yavrulukda cukuryok yumurtayı bir arada tutan tahtada yok
qmNqG5.jpg

MPBYdN.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
çam reçinesi yani çıra kokusunun kuşlara hiç bir zararı olmaz kuş 2gün üzerine yattıktan sonra reçine kokusu kaybolur

arkadaşlar petshoplara bakdım hamster talası bulamadım talaşcıdan temiz inci talaş aldım ama size sormadan koymadım kokusu cok güzel cıra gibi falan kokuyor neyapıyım sizce bunu koyuyimmi resim ekledim ve koyucaksam nekadar koymalıyım yavrulukda cukuryok yumurtayı bir arada tutan tahtada yok
qmNqG5.jpg

MPBYdN.jpg

Bence gidin marangozdan gürgen talaşı isteyin onlar anlar hem ince oluyor hem kalin gibi oluyor . toz seklinde olunca nefes problemi cikarir bence resimdeki gibi olursa yani

Moderatör tarafında düzenlendi:
konu hakkında dıer arkadaslarında yorumlarını alabılırmıyım

hamster talaşı yüksek buhar basıncı ile sterilize edilirler yani bit pire oluşumu olmaz onun için tavsiye edilir marangozdan alınan talaşlar sterilize olmadığından parazit oluşumuna müsaittir ama kesin olacak diye bir şey de yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:49 -->-> Daha önceki mesaj 00:47 --

ince talaş kullanan arkadaşlar toz talaşın yavru ve dişinin cere deliklerine kaçtığını paylaşmışlardı

kalın talaş kullanıyorum Vanda ilçede petshoplarda bulamayınca evlerde bildiğiniz yakılan talaşlardan ayırıp kullanıyorum hiç bi sorunda yaşamadım yavrular yeme düşeli epey oldu ama 20 30 günde bir deiştiriyorum çünkü pisledikçe sıkıntı olur diye ama kesinlikle toz gibi olmamalı benim fikrim ağzına gözüne yavrunun kaçarsa sorun olur orta kalınlıkta olması ideal zaten anne kuluçkaya yatınca baya uğraşıyor fazlalıkları dışarı atıyor kalınları kemiyor :)

senin talaş yanlış talaş galiba toz talaş bu resimden anladığım kadarı le toz talaş kuşlarda pek tutulmuyor

kışın bir sorun olmaz bence yazın sıcakda olursa pit pire olur diye tahmin ediyorum

MErhabalar

Anladığım kadarı ile hamster talaşı yuvalık için ideal oluyor. Peki

Flamingo Kemirgen Talaşı 1 Kg...........4.25 Tl GittiGidiyor'da 140586230

Bu talaş kemirgen talaşı olarak geçiyor. Bu uygun olurmu. Üreticilerin plastik folluk içine koymuş olduğu talaş nasıl bir talaş bilgi verirseniz bizlerde onlardan koyalım ki mubişlerimiz rahat etsin.

Ayrıyetten bir yerdede talaşlar küçük yavruların derisine yapışabilir diye bir şey okudum böyle bir olasılık varmı sizce iyi günler herklese ...

MErhabalar

Anladığım kadarı ile hamster talaşı yuvalık için ideal oluyor. Peki

Flamingo Kemirgen Talaşı 1 Kg...........4.25 Tl GittiGidiyor'da 140586230

Bu talaş kemirgen talaşı olarak geçiyor. Bu uygun olurmu. Üreticilerin plastik folluk içine koymuş olduğu talaş nasıl bir talaş bilgi verirseniz bizlerde onlardan koyalım ki mubişlerimiz rahat etsin.

Ayrıyetten bir yerdede talaşlar küçük yavruların derisine yapışabilir diye bir şey okudum böyle bir olasılık varmı sizce iyi günler herklese ...

Chipsi Limonlu Talaş 15 Lt 38154403 - n11.com

az önceki yorumdada söylemiştim. Muhabbet kuşu üreticileri genelde kemirgen talaı kullanır. Hijyeniktir. Kemirgenlerin yediği bir talaş türü. Bundan dolayı kuşlar yemek
istese bile zararı olmayan bir ürün. Ayrıca ufak ve sivri olmadıkları içinde kuşlar için ideal. Bazı ustalarımız CHIPSI marka kullanıyor bende onlara istinaden chipsi aldım. Sizde alabilirsiniz.

MErhabalar

Anladığım kadarı ile hamster talaşı yuvalık için ideal oluyor.

kemirgen talaşı ile hamster talaşı aynı şeydir.yuvalıklarda kullanılan talaş bunlardır

Geri