Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Yem Çeşitliliği

Ali_06

Meraklı Üye
Merhabalar, benim kuşum ilk tüy dökümüne girmek üzere diye düşünüyordum (1 tane kapsül vardı) ama şimdi hiç yok. Ben hergün normal yemini verirken ayrıca da ayrı bir yemliğe biraz yulaf koyuyorum, yulaf sayesinde tüy dökümünü atlatmış oalabilir mi? Birde yulaf vermenin bir sakıncası var mı? Daldarı da yağlandırma yapıyor deniyor ya, yulafta günlük vermenin de bir sıkıntısı olur mu?

haftada birkaç gün verirsen sorun olmayacaktır. Yulaf yiyiyor diye tüy değişmeyecek diyemezsin. 4 ve 8 aylıkken illa tüy değiştirir.
Birer gün ara ile vereyim o zaman, bu arada aspir yemi yemiyor, yem seçiyor çakal :), kuşların gelişimi ilk tüy değişiminden sonra mı daha net oluyor acaba?

Erişkin oldukları 7-8 aylık tüy değişiminden sonra kuşun asıl rengi biçimi ortaya çıkar.
Levent Bey, kuşum 4 aylık jumbo albino beyaz, cinsiyetinin henüz anlayamadık, yuvalık koymuştum yuvalıkta bayağı süre geçiriyor ama yuvalığın öünündeyken hiç ısırmayan kuşum ısırmaya calışmaya başladı, acaba yuvasını savunma içgüdüsü ile mi hareket ediyor? Böyle olunca da yuvalığı çıkardım.

Geri