Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Yemi Kumru Ve Güvercin

Thy44

Yeni Üye
Bizim muhabbet kuşuna yem almıştım sonra başka yerden tekrar yem geldi bayatlayacak diye camın önüne döküyorum kumrular güvercinler gelip yiyor bugün havuzun kenarında güvercin ölmüş yemden dolayı mı havuz suyundan kaynaklı mı anlayamadım Muhabbet kuşu yeminin zararı olur mu bu kuşlara

Kumru ve güverinlerin gagaları mubabbet kuşları gibi olmadığı için yemin kabuğunu ayıklayamazlar ve tüm tüm yutarlar. Bu da kuşların ciddi sindirim sorunları yaşamalarına neden olur. O güvercinin ölmesinin bir çok nedeni olabilir (havuz suyu içmesi ve çeşitli çevresel faktörler) kendinizi suçlamayın. Çevrenizde muhabbet kuşu besleyen birileri varsa onlara verebilirsiniz.

Kumru ve güverinlerin gagaları mubabbet kuşları gibi olmadığı için yemin kabuğunu ayıklayamazlar ve tüm tüm yutarlar. Bu da kuşların ciddi sindirim sorunları yaşamalarına neden olur. O güvercinin ölmesinin bir çok nedeni olabilir (havuz suyu içmesi ve çeşitli çevresel faktörler) kendinizi suçlamayın. Çevrenizde muhabbet kuşu besleyen birileri varsa onlara verebilirsiniz.
Anladım teşekkürler bide bu powermaxx mama aldım bizim kuşa onu da yemedi onu da yapıp kumrulara güvercinlere veriyorum bozulacak yoksa o da sıkıntı olur mu

Mama vermenizde bir problem yok, güvercin yetiştiricileri de bu tür mamalar kullanıyor diye biliyorum.

Geri