Karadeniz Pet

muhabbet kuşu yumurta sorunu

• Konbuyu başlatan umut aktas
  • Başlangıç tarihi
U

umut aktas

Guest
arkadaşlar çift kuşum vardı ciftleşdiklerinden haberim olmadı kafesın dıbıne yumurtlamıs gordum aldım hemen yavruluk takdım gırıp cıkdı ama yatmadı 2 gun sonra 1 yumurta daha yapdı yanı dün şimdi yatıyor fakat daha yumurtlamadı 3 gelmedi gelicekmive nezaman sonra gelir ve yavrulugun dibine talas bulamadım ıcın bı abım pamuk koy dedi koydum baya bi yaydım ıcer etrafa sorun olurmu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pamuk bitlenme yapar diye biliyorum.
Petshoplarda hamster talaşı satılıyor, ondan alıp koyun biraz.

petshop sahibi dedi pamuk koydie başka bilgisi olanvarmı pamuk hakkında

Var kesin ve kesin pamuk koyma Talas bulamiyorsan hiçbir şey koyma ama petshoptan bulabileceginizi düşünüyorum çok az koysaniz iyi olurdu

peki teşekkürler fakat ben koydum pamugu kaldırıyımmı şimdilik bi skıntı cıkarmadı dişi ne sıkıntı cıkarır pamuk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pamuk bit yapar diskilari ona yapışır sağlıksız ortam oluşur yavruları sarar öldürür annenin ayağına dolanir vs vs

Yakinda gelir ciftlestiyse

arkadaşım bence de pamuk koyma talaş bulamıyorsanda 4-5 avuç kadar yem koy pamuktan iyidir anne hem yem yer kabuklarda yumurtanın tahta üstünde durmasını engeller benim düşüncem böyle. ama tabiki alabiliyorsan talaş al derim. iyi üretimler.

petshop sahibi dedi pamuk koydie başka bilgisi olanvarmı pamuk hakkında
Ben o pet shop sahibinin aklını seveyim. Nereden uyduruyorlar anlamıyorum. Pet shop'ta bir tane çiftin yuvalığına kendisi pamuk koyuyor mu acaba? Sen boşver Yusuf Kürşat hocanın da dediği gibi hamster talaşı koy. O da olmadı kum koy ama öncelik talaş. Hayırlısı olsun inşallah.

Geri