Karadeniz Pet

Muhabbet kusum 1 bucuk aydir bize alisamadi

IremOz

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar.
Biz yaklasik 1 bucuk ay once 2 aylik yerli disi bir muhabbet kusum aldik. Daha dogrusu erkek diye aldik fakat disi cikti kusumuz. Eve geldigimizde ishal oldugunu fark ettik. 1 haftadir tedavi uyguluyorum ve biraz daha toparlamis durumda. Fakat ilk gunden beri hala cok korkak kusumuz. Her gun onunla konusuyorum, sarki soyluyorum fakat kimi zaman konusunca bile panik oluyor. Fakat cogunlukla kafes icinde kendisinin sevdiriyor, ozellikle boynunu hep oksatiyor ama bir turlu parmagimda cikmadi. Ama sevdirmesine ragmen kimi zaman elimi kafese yavasca sokmama ragmen kendini oradan oraya atiyor. Tum kuslarim en gec 3 gunde parmagimda gezmeye baslamislardi fakat kizimiz bize hala alisamadi, cok uzgunuz. Bu konuda yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Simdiden tesekkurler arkadaslar.

elinizden yem ve sebze meyve yedirin ani hareket etmeyin

Kuşun resmini yükleyin bakalım. Belki de size yetişkin kuş satmışlardır..

Bizim Haydar 3 sene olcak bizimle hala daha dünya onun etrafında dönüyor :) siz şanslıymışsınz kendisini sevdirmiş bizim paşamıza kimse dokunamaz onun keyfi gelene dek :)

Aradan 100 senede geçse kuşun korkaklıgı asla geçmez.Kuşlar sürekli saldırıya karşı savunma halinde olurlar.En ufak el şıklatmanız bile havaya sıçramasına sebep olur.Ayrıca ilk aldıgınız günler farklı ortama giriş yaptıgı için ishal olmaları normal hemen ilaca başvurmasaydınız keşke.Her kuşun karakteri farklı zamanla dahada fazla alışacaktır ki alışsa bile parmaga çıkacak diye bi zorunluluğu yok.Siz ilgilenin gerisini zamana bırakın

Aradan 100 senede geçse kuşun korkaklıgı asla geçmez.Kuşlar sürekli saldırıya karşı savunma halinde olurlar.En ufak el şıklatmanız bile havaya sıçramasına sebep olur.Ayrıca ilk aldıgınız günler farklı ortama giriş yaptıgı için ishal olmaları normal hemen ilaca başvurmasaydınız keşke.Her kuşun karakteri farklı zamanla dahada fazla alışacaktır ki alışsa bile parmaga çıkacak diye bi zorunluluğu yok.Siz ilgilenin gerisini zamana bırakın
Ilaci tedavisine aldiktan 2 bucuk hafta sonra basladim, once gozlemledim kuscunun tavsiyesi uzerine gecmeyince mecbur basladik. Uzun zamandir sabirla ilgilenmeye, ele gelmen alistirmalarina devam ediyorum. Dediginiz gibi her kus tabii ki de farkli fakat benim tum kuslarim hep 2.gunde elde omuzda gezdigi icin bu sipacik bizi zorladi biraz,alisik olmadigimiz bir durum :)

Geri