Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum 1yasinda egitebilirmiyim?

GündüzKuş

Meraklı Üye
6gün once muhabbet kusu aldim yavru erkek diyerek fakat yavrumu degilmi anlayamadim egitmek istiyordum yavru diye aldim yetiskin cikti üzüldüm baya inşallah eğitebilirim elimden dal darı yiyor dün yedirdim fakat kendini pek sevdirmiyor ayrıca parmagada zor geliyor ne yapmam gerekir cidden cok uzgunum arkadasimda yavru var 1.5haftalik evde herseye konuyor omzuna konuyor arkadasimin hemen alisti ama benimki 1 yasinda yetiskin oldugu icin daha zar zor ötüyor kafeste öyle duruyor zamanla eğitebilme ihtimalim varmi birde alistim aldigim yere goturup degistireyimmi degistirmekte istemiyorum üzülürüm baya alistim buna ne yapacagim bilmiyorum

Ekli dosyalar

• 20181018_151221.jpg
    20181018_151221.jpg
    515.3 KB · Görüntüleme: 12
  • 20181018_151141.jpg
    20181018_151141.jpg
    615.9 KB · Görüntüleme: 11
Kafesin içinde elinizi uzattığınızda konuyor mu?

Fazla zorlama elin içindeyken konuş onunla. Gönül rahatlığıyla eline geldiği zaman kafesin dışına elindeyken çıkar. Kafesteyken elini yeme bastır yapışsın elinle besle ancak çok sık yapma nadiren gönül almak için kullanabilirsin. Elin çok hareketli olmasın ilk zamanlarda sabit tut eğer elin içerideyken korkarsa elin kafesin üstündeyken konuş onunla. Elinden zarar gelmediğini öğrendiğinde gerisi gelir zaten. Bide zorunlu olmadıkça kuşu avuçlama.

bu şekilde alıştırabilirmiyim peki Onur Y. dediklerinizi uygularsam ne kadar süre alabilir birde elimden yem yedi dün zaten 8gun oldu eve daha tamda alismadi zamanla insallah alisir :^

Bu durum genelde kuşun karakteriyle alakalı. Sabretmeniz gerekli.

Geri