Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum agresifleşti

gokhanb

Yeni Üye
Merhaba herkese öncelikle kuşumun yapısını anlatayım.Alırken 3-4 aylık olarak dişi diye aldık profil fotoğrafımdaki kuştur.Parmağa alıştırdık uzatınca geliyordu ama kafesini görünce direk kafesine gidiyo önleyemiyorduk kafesini uzaklaştırıp odada uçurduk dün akşam ve şimdi sürekli parmağımızı uzattığımızda bazen yumuşak bazen sert şekilde ısırıyor parmağımıza gelmek istemiyor sebebi nedir ve nasıl bu durumun önüne geçerim yardımcı olursanız sevinirim

dişi kuşlar biraz daha agrasif olurlar erkeğe ama sabırla eğitimine devam ederseniz alışacaktır ısırmasında da ısırdığı zaman uyarmalısınız fazla yüksek sesle korkutarak değil ama belki alışmadığı için elinize gelmediğinde güvende hissetmediği için ısırıyordur güvende hissettiğinde kesecektir daha bilgili arkadaşlarda yardımıcı olurlar benim bildiklerim böyle iyi beslmeler

Olabilir kafesinden uzaklaşınca güvensizleşmiş olabilir teşekkür ederim yorumun için

Bu arada dışarı çıkardım kuşumu ve uçup bir yere konduğunda parmağımı uzattığımda koşarak geliyo kafesini çok seviyorum napıcam :(

demek istediğnizi tam olarak anlamadım elinizden tekrar kafese mi kaçıyor geldikten sonra

Evet kafese götürceğimi bildiği için elime atlıyo sonra kafese gidiyo

elinizden yem yedirebilirsiniz ama kesinlikle kafesine yem koymayıp aç bırakma yöntemine gitmeyin sevdiği oyuncaklarla kafes dışında onunla oynabilirsiniz kafesinde oyuncak varsa size alışana kadar çıkarın güveninikazanmaya çalışın ne kadar fazla vakit geçirirseniz o kadar çok alışacaktır. önceden dişi kuşların alışmadığını düşünürdüm ama erkeklerden daha fazla ilgi isteselerde alışıyorlar emin olun sadece sabır ve olabildiği kadar fazla ilgi yiğenimin kuşu dişi ve sadece ona gidiyor çünkü bi tek o ilgilenio onu gördükten sonra alıştıklarına inandım emin olun alışacaktır ve küçükken alıştırmanız daha olacaktır. şuan tam zamanı ben benim kuşları yüksek yerlerden almak için çıta almıştım elime gelmek istemediklerinde ona gelmelerini sağlayıp biraz bekleyip tekrar elime alıyordum birde kuşu sakın yakalyıp avuçlamyın tamamen güven eksiklği oluştuyor

Kuşumda bit sorunu var sürekli kaşınıyo bu yüzden sprey olarak pet shoptan ilaç aldım ağzına yüzüne gelmesin dedi.O yüzden elime alıp kapatıp ilaç sıkmam gerekiyo :(

hmm anladım belkide bu durumdan dolayı daha da korkmuştur bende yaşadım dediğim gibi tedaviisine devam edin o zaman ama ilgisini de eksik etmeyin tedavi bitipte rahatladığında ya da kendine zarar gelmeyeceğini anladığında rahtlayacaktır.bende mantar tedavisi uyguladım benden gitmeyen kuş2-3 gün yanaşmadı bile ama tedavi bitikten sonra baktı yakalanmıyor artık gelmeye devam etti.siz sabırla ilgilenmeye devam edin ısırması da ondan kaynaklıdır sürekli yakalanmak hoşuna gitmiyordur. :D ekipmanlarını da dezenfekte etmeyi unutmayın

tabi ki dezenfekte ettim ama çok inadım inat limon bakalım sadece sevip güzel şeyler söyleyip bırakıyorum kuşu güvenir umarım :D

Geri