Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ağzından değişik sesler çıkarıp boyun hareketi yapıyor

srrli

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 20 gün önce petshoptan erkek bir muhabbet kuşu aldım, 1 aylık olduğunu söyledi, ekte fotoğrafını da ekliyorum. Gayet neşeli, canlı ve mutlu bir kuş ve gün içinde 5-10 dk'lık kestirmeler yapıyor onun dışında keyfi iyi, banyosunu yapıyor, bir iki kez uçtu fakat odaya da yeni alıştığı için bu onu biraz yordu. Fakat şöyle bir problemim var bir iki kez videodaki gibi hapşurdu; https://www.youtube.com/watch?v=7B41Ea_Vo5Y&feature=emb_imp_woyt
Ardından bu çok önemli olduğunu düşünmedim su falan kaçmıştır diye düşündüm ve bunu devam ettirmedi, bunu devamlı yapmadı. Aradan birkaç gün geçtikten sonra gündüz ağırlıklı olmak üzere kafasını şu linkteki kuş gibi yapmaya başladı; Streamable Video Ve iki gecedir de geceleri ağırlıklı olmak üzere (bu linkte de kendi kuşumu ekliyorum, sesini son ses açarak dinlemelisiniz ancak çıkardığı ses öyle duyuluyor.)
bu şekilde ağız hareketi ve tükürük sesi ile karışık gıcırdatma sesi gibi bir şey yapıyor hafif kafasını kımıldatıp gagasını açıp kapayarak. Bu yüzden biraz korktum. Rutin olarak elma sirkeli su, limon damlalı su ve multivitamin (markası apex) kullanıyorum ve ayrıca bu forum tavsiyesi ile bugün Entrobac probiyotik sipariş verdim (trendyol üzerinden bölme paket olarak) Ve ayrıyeten Röhnfried Metablizma Destekleyici 3'lü 5ml Vitamin Seti Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bundan sipariş verdim genel sağlığına faydası olur kenarda dursun diye düşünerek. Bunun dışında sizce ne yapmalıyım, daha yeni aldığım için ve dışarıdan korkacağını düşündüğümden ve ilçede oturduğum için 2.5 saatlik yolda yıpranır gibi geldi ve hemen veterinere götürmek istemedim, sizin tecrübelerinize göre hareket etmeyi düşünüyorum. Yemeğini baya yiyor, büyük bir halsizliği yok ve dışkısı normal diye düşünüyorum fakat isterseniz fotoğrafını da eklerim. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• bbb.jpeg
    bbb.jpeg
    462.7 KB · Görüntüleme: 18
merhaba tekrar, dışkının fotoğrafını da ekliyorum normal mi sizce

Ekli dosyalar

• ff.jpeg
    ff.jpeg
    60.9 KB · Görüntüleme: 13
Kursak mantarı hareketi diye biliyorum bu hareketi. Kuşçu ya da veterinere götürdünüz mü? Durumu nedir?

Geri