Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Ayağına Basamıyor ve Sarı birşey var

Orçun

Yeni Üye
Herkese merhabalar,

Muhabbet kuşumla "PAŞA" bugün geleneksel gaga kesimi için veterinerimizin yolunu tuttuk, gaga taşı kullanmayı ısrarla reddettiği için ayda 1 veterinerimiz gagamızı kısaltır. Bugün gittiğimde tırnaklarınıda ucundan çok az bir şekilde kısalttı evimize geldik ve bir ayağını tüneğine basmadığını gördüm, kanatlarının oraya saklıyor dışarıdan bir tünek uzattım ve ayağında sarı birşey olduğunu farkettim yarın veterinere götüreceğim ama bu nedir ? Fikri olan var mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_0715.PNG
    IMG_0715.PNG
    1.7 MB · Görüntüleme: 35
gaga kesimini bende ilk duyuyorum. ama gaga taşı kullanmadığını söylemişsiniz. ayağındaki şey tam net görülmüyor yara olsa kan olurdu veterinere gitmeden ayağında o sorun var mıydı? üzüldüm Paşa için geçmiş olsun..

Gaga her ay böyle uzayınca mecbur kısalttırıyoruz. Biraz aksi bir kuştur ismi gibi PAŞA'dır. Tırnak kesiminden önce hiç dikkat etmedim böyle bir davranışı varmı diye olsaydı gözüme çarpardı mutlaka. Ev ahalisi baktı birşey yok diyor ama mantar düşündürüyor beni. Keyfi yerinde daldan dala atlıyor aynası ve salıncakları ile kavga içerisinde ama bir süre sonra sağ ayağı kanatlarının içerisine doğru çekiyor.

Ekli dosyalar

• FB4A67EC-5743-4DCB-A2E2-3A271572FFB4.JPG
    FB4A67EC-5743-4DCB-A2E2-3A271572FFB4.JPG
    517.2 KB · Görüntüleme: 23
Yok artık o gaga ne öyle :eek:
Her ay normal seviyeden bu hale gelecek kadar uzuyor mu??:confused:

Şu haliyle yemi alıp kırabiliyor mu?

Şu haliyle yemi alıp kırabiliyor mu?

Maalesef birçoğunu kıramadan atıyor haliyle 2 günde koca akıllı yemliği bitiriyor. ne yem dayanıyor nede Paşa Bey karnını doyurabiliyor zaten dışkı yoğunluğundan anlıyorum ne kadar yem tüketebildiğini

Geri