Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bana alışmıştı ama şimdi ısırıyor

Sena_Wu

Yeni Üye
Merhabalar. 3 aylık bir muhabbet kuşum var. Bana 1,5 aylıkken geldi ve ilk 1 ayda çok güzel bir şekilde eğitildi ama 1 gün farklı bir yerde yatıya kalmam gerekti(evde annemler vardı yanlız değildi) ve sonra çok kötü ısırmaya başladı. Kuşuma ne oldu? Yeniden eğitebilir miyim?

İnsanlar haftalık tatillere çıkıyor yav bence ondan değil

büyük ihtimalle size çok düşkün olduğu için size karşı tavır alıyordur bıraktınız die düzeleceğini düşünüyorum yakın zamanda

büyük ihtimalle size çok düşkün olduğu için size karşı tavır alıyordur bıraktınız die düzeleceğini düşünüyorum yakın zamanda
Yaklaşık 20 gün oldu ama hala aynı. Beni görünce, yanımda durunca güvende hissettiğini görüyorum. Bu gün araba ile yaklaşık 7-8 saatlik bir yola çıktık ve çoktan 3 saat oldu neredeyse. Eğer beni görecek şekilde örtüyü açık bırakırsam korkmuyor, çırpınmıyor ama ısırmaya devam ediyor

hmm anladım benim ki genelde kafeste çok kapalı kaldığınnda veya evde yanlız bıraktığımızda ısırıyor biz günlerce bile bırakmıyoruz ama yapıyor yinede ilgisi eski haline dönünce sıkıntı kalmıyor eğer ki devam ederse kızıyoruzu uyarıyoruz çogu zman anlıyor anlamdığı zaman çok nadir de olsa ceza yöntemi kullanıyorum ben diğer kuşu kafesten çıkrıyorum onu bırakmıyorum ve aklıma geldikçe ısırdığı için kafesten çıkamaycağını ısırmanın oyun olmaığını gerçekten can yaktığını söylemeye çalışıyorum bu daha çabuk işe yarıyor ama sık yapmamaya çalışıyorum çünkü ceza bir eğitim değildir. ancak bazen gerçkten çok canıyor ve mecbur kalabiliyorum ki zaten bir kaç saat kalması bile yeterli oluyor ona çünkü kafeste kalmaktan nefret bir bir yavru sizde dener misiniz bilmyiorum ama bu benim deneyimlediğim birşey paylaşmak istedim

hmm anladım benim ki genelde kafeste çok kapalı kaldığınnda veya evde yanlız bıraktığımızda ısırıyor biz günlerce bile bırakmıyoruz ama yapıyor yinede ilgisi eski haline dönünce sıkıntı kalmıyor eğer ki devam ederse kızıyoruzu uyarıyoruz çogu zman anlıyor anlamdığı zaman çok nadir de olsa ceza yöntemi kullanıyorum ben diğer kuşu kafesten çıkrıyorum onu bırakmıyorum ve aklıma geldikçe ısırdığı için kafesten çıkamaycağını ısırmanın oyun olmaığını gerçekten can yaktığını söylemeye çalışıyorum bu daha çabuk işe yarıyor ama sık yapmamaya çalışıyorum çünkü ceza bir eğitim değildir. ancak bazen gerçkten çok canıyor ve mecbur kalabiliyorum ki zaten bir kaç saat kalması bile yeterli oluyor ona çünkü kafeste kalmaktan nefret bir bir yavru sizde dener misiniz bilmyiorum ama bu benim deneyimlediğim birşey paylaşmak istedim
Benimkini kafesten çok çıkartmadık çünkü odamda dolabın arkasına falan düşebilir, sıkışabilir diye. Isırması acıtmıyor, hatta sadece dokunuyor gibi. Kafesin içinde parmağıma geliyor ama o kadar. Ve parmağıma girse de ısırır gibi yapmaya devam ediyor.

acıtmıyorsa sıkıntı yoktur ki o kadar endişelenmeyin

acıtmıyorsa sıkıntı yoktur ki o kadar endişelenmeyin
Bu günde parmağıma aldım sorunsuz geldi ama elindeyken ısırmaya devam ediyor ve bileğime, kapıya doğru yaklaşıyor. Isırması bu gün acıttı. Nedenini biliyor musun?

problemi olduğunu sanmıyorum daha küçük öğreniyor olabilir çok sık ısırmıyorsa bence endişe edilcek birşey yoktur die düşünüyorum anlık bir sinirlenme falan olabilir die düşünüyorum ama isterseniz daha iyi bilen birileri varsa onlara da danışabilirsiniz

ancak düşecek diyerek kuşu çıkaramamazlık yapmayın zamanla uçmayı unutuyorlar dolabın arkasının tehlikeli kısımlarını karton vs yardımıyla kapatın kuş rahatça dolaşsınbaşlarda uçarken tavandan uçacaktır o aşamayı geçti mi bilmiyorum ama alcak ucmayı daha sonra öğreniyorlar kendine çok zarar vermediği sürece ve tmamen uçmayı öğrenene kadar yanlız bırakmadıgınız sürece kuşu cıkartmaktan korkmayın beli çıkmadığı için de ısırıyor olabilir ama bu sadece bir secenenk

Geri