Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Benden Korktu!

İsimsizÜye

Yeni Üye
1-2 ay önce muhabbet kuşu aldık. Henüz küçük. Biraz dolansın diye saldım. Bir süre sonra (yaklaşık 25DK) kafesine katmam gerekti ancak kuş girmek istemedi. Biraz zorlayınca tutum ve elimden kaçırdım. Tutmak için biraz uğraşınca yoruldu. Daha sonra kuş elimden korkmaya başladı. Hala insana geliyor ancak elden korkuyor.

Tekrar eski haline dönmesi için ne yapmalıyım?

bir daha tutmayın o şekilde. elinizde sevdiği yemlerden ve yiyeceklerden yedirin. benim lkuşum da kaçıyordu ama hiç tutmadım. ısrarla parmağıma gelen kadar uğraştım ve öyle soktum kafese. kafes içindeyken parmağına çıkmasını sağla ve o şekilde kafes içinde durun biraz

bir daha tutmayın o şekilde. elinizde sevdiği yemlerden ve yiyeceklerden yedirin. benim lkuşum da kaçıyordu ama hiç tutmadım. ısrarla parmağıma gelen kadar uğraştım ve öyle soktum kafese. kafes içindeyken parmağına çıkmasını sağla ve o şekilde kafes içinde durun biraz
Tutmadığım sürece girmek istemiyor. Tutmak istemiyorum ancak bazen acil kafesine katmam gereken durumlar oluyor. Elime geliyor ancak parmağımı yakınlaştırınca panikliyor. Daha önce parmağımı yakınlaştırınca gagası ile oynuyordu.

Elinde beklet kuşu sadece elinde dursun kafesin içinde ısırırsada tepki verme ona bunun işe yaramadığını kanıtlamış olursun. Elinle besleyerekde bu süreyi kısaltabilirsin.

Tunekle kuşu al acil durumlarda. Tunege geliyorlar tunegine alip içeri koyabilirsin.

Geri