Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok ısırıyor

Ajan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar , 1 veya 1.5 aylik erkek muhabbet kuşu aldım 1.5 2 aya yakın da bende dal darı ile kafes içinde ele alıştırmaya çalışıyorum elime surekli konmaya başladı hergün ailecek ilgileniyoruz 7 8 kelime ezberledi ama net çikaramiyo kelimeleri ama kuş çok sert ısırmaya başladı sürekli ısırmak istiyo ne yapmam gerek ?

Dışarı cikarinca benimle ilgilenmiyo kafesin içinde doğal dal darı ile alıştırdim elime geliyo yem yerken ısırmıyo normal zamanda çok ısırıyor. Ilk başlarda cok uysal olan kuş şuanda canavar kesildi

Elinize eldiven giyin ısırınca tepki vermeyin. O bebek gibi alışmış isteğini yaptırmaya

Kesinlikle öyle evin içinde en çok sevilen birey oldu resmen. Isırdıkça kafesini örtüyorum artık gündüz vakitlerinde , eldiveni denicem teşekkür ederim

Rica ederim isteğini yapmayın yanlış bir şey de sist diyin devam ederse kafese kapatın 5 dk çıkmasın bir daha çıkarın yanlış bir şeyde sist diyin bidaha yapmaz doğru şeylerde parmak siklatip odullendirin

Gökhan bey bişey daha sorucam , 190 gün sonra allah nasip ederse evleniyorum kendi evime geçicem şuanda benim odam da çok fazla eşya var yani kuşun rahat hareket edeceği ve tüniceģi yer yok zarar gorebilir çok dolap boşlukları var 2 günde 1 yarim saat sedece salsam kendi evime geçene kadar kafeste kalması sorun olurmu ? Piskolojik açıdan kuşa zarar verirmi ?

O kadardan bir şey olmaz . Önce kendinize ve parmağınıza alıştırın gerisi gelir kardeşim

Eyvallah teşekkür ederim

Geri