Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok korkak (ALALI 2 YIL OLDU)

• Konbuyu başlatan kimsetutamaz
  • Başlangıç tarihi
K

kimsetutamaz

Guest
Arkadaşlar muhabbetkuşumu alalı yaklaşık 2 yıl oldu ve hala çok korkak davranıyor.Galiba sebebini biliyorum bir keresinde arkadaşlarım bize geldiğinde onu çok korkutmuşlardı galiba bu yüzden insanlardan korkuyor bu bilinçaltına yerleşmiş. :(Ne yapsamda internetteki teknikler işe yaramıyor kuşum benimle ilgilenmiyor bütün gün kafesindeki aynayla oynuyor. Videosu:https://www.youtube.com/watch?v=knzIcIQNRUg&feature=youtube_gdata_player LÜTFEN YARDIM EDİN. :(

O ayna takılı olduğu müddet sana alışmaz. Ayrıca büyük mü almıştınız kuşu? Ne yazık ki belli bir zamandan sonra alıştırmak çok zor oluyor. Malum kritik dönem vs. vs.

Kardeş ilk aldığımda aynı benimde böyleydi ama artık alışmaya başladı. İlk olarak o aynayı çıkartın çünkü o aynada kendini görünce aynadakini başka bir kuş sanıp onunla ilgileniyor o yüzden seninle ilgilenmiyor. Kuşu kafesten çıkarmayın bi 4-5 gün. Gün içerisinde elinizi kafese sokup bekletin 5-10 dk, günde birkaç kez yapın böyleki kuşunuz sizin ona zarar vermeyeceginizi anlasın sonra alışıyo banada böyle demişlerdi işe yaradı :)

Kuşa elinizi uzatıyorsunuz hemen kaçmıyor yani çok vahşi değil üstüne düşülürse alıştırılır kafesteki aynayı çıkarın ve onla ilgilenin yemini çıkarıp bi kaç saat sonra elinizle yem düküp öyle yedirin sevdiği yeşillik veya elma verin elinizle bi süre sonra alışacaktır. ama kuşa elinizi değil sadece işaret parmağınızı yavaşça göğsüne yaklaştırmanız daha hızlı sonuç verecektir

Aynı sorun benim çift kuşlarımda var. Özellikle erkek kuşta. Ancak bunu normal karşılamak lazım. Çünkü size ilgi göstermek yerine çiftine göstermeyi seviyorlar. Bunu yadırgayamayız tabi:D
Ayna da bu vazifeyi görüyor.

Evde tartışılıyor filansa o da kuşların korkmasına bir etken. İstediğiniz kadar kuşa iyi davranın evdekilerle yaşanan tartışmalar kuşları da korkutuyor.

Geri