Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Çok Yabani

Gms9811

Yeni Üye
Arkadaşlar geçen hafta 1 tane muhabbet kuşu aldım benimkine eş olsun diye. Fakat çok yabani. elimi kafese yaklaştırsam sağa sola kaçıyor. Elimle yem yedirdim falan ama yani 1 hafta da olsa biraz yakınlaşırdı. Sürekli kaçıyor. Ne yapayım?

1 hafta az bir süre. Diğerinden etkilenip kaçıyor olabilir keşke biraz alıştırıp öyle koysaydınız yanına. Yaşı küçükse alışmayacağı anlamına gelmez.

Sabredin. Bol ilgi, sevgi gösterin. Yanına gidip konuşun. Mutlaka alışma süreci olacaktır.

1 hafta az bir süre. Diğerinden etkilenip kaçıyor olabilir keşke biraz alıştırıp öyle koysaydınız yanına. Yaşı küçükse alışmayacağı anlamına gelmez.
4-5 aylık civarında. Başka kafes yoktu ondan öyle oldu doğru diyorsunuz. Teşekkürler.

Arkadaşlar bizde ilk kuşumuzu elim bi kaza sonucu kaybettik, o çok alışmıştı yanımızdan kovsak bile gelir gitmezdi... :( ölünce dayanamayıp yeni bir kuş aldık. Yaklaşık 3-4 ay oldu, ilkini nasıl alıştırdıysak aynı şekilde deniyoruz... Ama bırakın bize alışmayı eve bile alışmadı... evde olduğumuz her an kafesinin kapısını açık tutuyoruz kafesinden bile çıkmıyor, uçmuyor... ancak gece de 1 kere çıkıyor 2 tur uçup hemen kafesine giriyor... şuan da kafesinde ki bütün oyuncakları çıkardım elimde yem kafes dibinde bekliyorum... onunla konuşarak yem yedirmeye çalışıyorum...çok açsa tünekten elime konmadan yiyip geri hemen başka yere kaçıyor... çok sağlıklı 5-6 aylık, 3-4 aydır da uğraşıyoruz... başka ne yapabiliriz???

Durum bu... önerilerinizi bekliyorum

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 73
Durum bu... önerilerinizi bekliyorum

Çünkü büyük bu kuşu evcilleştirilmezsin baba olcak olgunlukta şuan. Yavru bi kuş alırsan eğitmen daha kolay olur senin için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Artı şöyle iki kuşu evcilleştirmek gibi niyetin varsa yavru olacak olan iki kuşu farklı kafeslerde birbirini duymayacak görmeyecek şekilde eğitmelisin harici mümkün değil ki zaten eğitsen dahi iki kuş biraraya gelince ne kadar eğitimli olursa olsun sana ilgi alakası azalır yani çabaların biraz boşuna. Bol şans

Arkadaşlar bizde ilk kuşumuzu elim bi kaza sonucu kaybettik, o çok alışmıştı yanımızdan kovsak bile gelir gitmezdi... :( ölünce dayanamayıp yeni bir kuş aldık. Yaklaşık 3-4 ay oldu, ilkini nasıl alıştırdıysak aynı şekilde deniyoruz... Ama bırakın bize alışmayı eve bile alışmadı... evde olduğumuz her an kafesinin kapısını açık tutuyoruz kafesinden bile çıkmıyor, uçmuyor... ancak gece de 1 kere çıkıyor 2 tur uçup hemen kafesine giriyor... şuan da kafesinde ki bütün oyuncakları çıkardım elimde yem kafes dibinde bekliyorum... onunla konuşarak yem yedirmeye çalışıyorum...çok açsa tünekten elime konmadan yiyip geri hemen başka yere kaçıyor... çok sağlıklı 5-6 aylık, 3-4 aydır da uğraşıyoruz... başka ne yapabiliriz???
Yem dışında meyve sebze de uzatın. Kafes dışındayken işaret parmağınızı tünek haline getirin konması için bunu sürekli tekrarlayın.

Çünkü büyük bu kuşu evcilleştirilmezsin baba olcak olgunlukta şuan. Yavru bi kuş alırsan eğitmen daha kolay olur senin için

Bu halde almadık ki aldığımızda daha yeni yeme düşmüş bi yavruydu... 3-4 aydır bizde ama ne yaptıysak fayda etmedi alışmadı,alışmıyor

Yem dışında meyve sebze de uzatın. Kafes dışındayken işaret parmağınızı tünek haline getirin konması için bunu sürekli tekrarlayın.
Kafesinden çıkmıyor ki bazen marul ve salatalık da veriyoruz ama çok değil tabi ki onu da bizim elimizden hayatta yemiyor anca kafese asarsak tırtıklıyor...

Geri