Karadeniz Pet

Muhabbet Kusum Çok Zayıf

Mustafa1982

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam. ..benim bir ciftim var, zamanında bu ciftten 6 yavru aldim yavrular büyüdü yem e düştü, ,isteyen arkadaşlar oldu onlara verdim...Bır tanesini de kendime ayirdim sapsarı ve gözleri kırmızı. ..Albino sanırım. ..Yalniz bu kuş 2 aylik olmasına rağmen yem e hiç dokunmuyor ayri bir kafeste ana babadan ayırdım yaklasik 10 gun kadar önce. .Çünkü anasi tekrar 6 yumurta çıkardı ,, hem yumurtalara birsey olmasin diye hem de babayla didismeye basladigindan ayirdim...ancak ana babanin bulunduğu kafes ile ayırdığım kuşun kafesi yan yana ve iki aylik kusum illa o kafese geçmek istiyor, ....bu yavruyu bir gun dayanamayip koydum ana baba yanina 5 dakika kadar,,hemen yuvaliga girdi çıkmadı hiç. ...bu kus büyürken diger yavrulara gore daha icine kapanikti. .tum yavrular yuvadan atladi yem e düştü. .bu hayvan nadir olarak yuvaliktan çıkardı, dal dariyi yer hemen yuvaliga girerdi..tunekte felan pek takilmazdi....az once baktim hafifte olsa göğüs kemiğini hissettim, hayvan zayif,,ilk aklima gelen kuruma hastalığı, ,ama hayvan kipir kipir uçuyor kaçıyor konuyor felan...omuzumuzda otup otup duruyor. ..ama ışte dediğim gibi zayif...çiroz koydum adını: ))...benim sorularim sunlar : (((1)) bu hayvan nasil kilo alir???....((((2))) Yemi neden yemiyor kiramiyor mu acaba, kabuklu yemde koydum kabuksuz da koydum sadece dal dari yiyor ama hep dal dariyla mi beslicem bunu???.....(((3)))) Ana baba ya yakın olmasi sorun mu yaratıyor acaba? .Evde baska yerim yok koyacak.......bu üç soru için ustalardan cevaplar bekliyorum

1490540784005.jpg

Bu arada suyunu hergün tazeleyip bir gün vitamin bir gün Probiyotik koyuyorum faydasi olur diye

benım kı 2 aylıktan fazladır ama böyle yememe durumunda mama yapıyoalar kabuksuz yem alıyolar

çok guzel bı kuş bıde sey dıye duydum yavruyken gogus kemıgı ele gelırmıs normalmıs galıba

Ekli dosyalar

• P_20170325_192534_BF.jpg
    P_20170325_192534_BF.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 15
  • P_20170325_192534_BF.jpg
    P_20170325_192534_BF.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 10
Senin kuş maşallah guzel...valla bende yumurta mamasi yapiyorum, az evvel dedigim gibi suyuna vitamin koyuyorum Probiyotik koyuyorum ara ara....dal dari koyuyorum yesin diye ama nereye kadar..diğer bebekler yem i kirmayi coktan ogrenmisti. ..Kabuksuz yem de yemiyor kerata. .illa dal dari..

Geri