Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum döngüye girdi.

Lupus09

Yeni Üye
Kuşum sürekli hastalanıyor. 3-4 gün hastalanıyor. Kabarıyor, iştahı azalıyor, bazen ishal oluyor, bazen kusmasında düzensizlik oluyor ve de hapşırıyor etrafa garip salyalar akıtıyor. Sonra 2-3 gün iyi olup yeniden aynı döngü. Bir kaç aydır bu böyle devam ediyor. Çevremdekiler yaşlılıktan olabileceğini söylüyor. Fakat daha 4 yaşında yani internetten okuduğum kadarı ile yaşlı sayılmaz. Bir de sürekli hastalandığından dolayı biraz zayıfladı ve kanatlarında ki kaslar zayıfladı. Tüyleri daha düzensiz ve aşağı doğru kaymış şekilde duruyor. Uçma konusunda da zayıflamıştı. Bir kaç gündür antrenman yaptırıyorum. Yeniden düzelmeye başlamıştı. Ama bugün yeniden hastalanınca keyfi kaçtı. Nerede hata yaptığımı anlayamıyorum. Bu sıcak günlerde serin yerde tutsam hastalanıyor. Sıcak yerde tutsam bunalıyor. Ve en ufak soğuk hissettiğinde yine hastalanıyor. Ne güzel bir şekilde güne başlarken onu bir anda hastalanmış görünce bütün tadım kaçıyor. Çevrem de kuşlara bakabilecek veterinerde olmayınca iyice çaresiz kalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Hocam havalardan dolayı olabilir serin yerlere çok koymayın, sıcakta pek sorun olmuyorsa bence sıcakta dursun günde 2-3 kere serin bir yere getirmek yeterli.

Geri