Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hıçkırıyor gibi ara ara sıçrıyor

Samet8710

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum başlıkta da belirttiğim gibi sıçrıyor..Salıyorum uçuyor yem ve su içmesinde bi sıkıntısı yok bunun sebebi nedir bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim şimdiden teşekkürler

Video link :

Son düzenleme:
Hıçkırır gibi nasıl sıçrıyor? Oyun amaçlı mı, hastalıktan titreme mi, kusacak gibi tepinme mi vb vb vb.
Mümkünse bir video paylaşabilirsiniz fakat ciddi bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Hıçkırır gibi nasıl sıçrıyor? Oyun amaçlı mı, hastalıktan titreme mi, kusacak gibi tepinme mi vb vb vb.
Mümkünse bir video paylaşabilirsiniz fakat ciddi bir şey olduğunu zannetmiyorum.
Şu an telefonum arızalı olduğu için video atamıyorum ama yarın halledip yüklerim oyun amaçlı değil istemsiz oluyor gibi..titreme gibide değil söylediklerinizden daha çok kusacak gibi tepinme diyebilirim

Şu an telefonum arızalı olduğu için video atamıyorum ama yarın halledip yüklerim oyun amaçlı değil istemsiz oluyor gibi..titreme gibide değil söylediklerinizden daha çok kusacak gibi tepinme diyebilirim

Anca video olayını halledebildim bugün çektiğim video bu

samet çok geçmiş olsun, gayet güzel bir kuş. ne zaman başladı bu? soguk v.s. aldı mı?

Dışkısını da paylaşır mısın lütfen.

@Sakuram şimdi cevap verir.

samet çok geçmiş olsun, gayet güzel bir kuş. ne zaman başladı bu? soguk v.s. aldı mı?

Soğuk almış olma ihtimali var balkon kapısına uzak bi yerde ama açtığında o tarafa doğru rüzgar esiyo etkilenmiş olabilir diye yerini değiştirdim peteğe yakın yerde ve durduğu yer kuytu şu anda...dışkı fotoğrafını halledeyim en kısa zamanda yeni temizledim gördüğüm an çekip yayınlıycam ilginiz için teşekkür ederim.. bu arada 3-4 gündür bu şekilde

Soğuk almış olma ihtimali var balkon kapısına uzak bi yerde ama açtığında o tarafa doğru rüzgar esiyo etkilenmiş olabilir diye yerini değiştirdim peteğe yakın yerde ve durduğu yer kuytu şu anda...dışkı fotoğrafını halledeyim en kısa zamanda yeni temizledim gördüğüm an çekip yayınlıycam ilginiz için teşekkür ederim

içtikleri su ve hava değişimlerinden genel de olacağı gibi, stress'e dayalıklı da olabiliyor.

Sizin kuşunuz hava değişikliği %100 tabiki gerekli ilaçları birazdan @Sakuram söyler.

içtikleri su ve hava değişimlerinden genel de olacağı gibi, stress'e dayalıklı da olabiliyor.

Sizin kuşunuz hava değişikliği %100 tabiki gerekli ilaçları birazdan @Sakuram söyler.

suyu çeşmeden değil kendi içtiğimiz damacana sularından veriyorum çeşme suyu sert olduğu için hangisi daha uygun sizce ?

XGPPOl.jpg

kusura bakmayın resmi tam ayarlayamadım gözüküyodur umarım

Öyle birkaç dakikalığına kapı açmayla veya kısa süre cereyanda kalmayla kuşlar hasta olmaz. Bunlar yağmur ormanlarında yaşayan canlılar değil, Avustralya'nın çöllerinde yaşayan hayvanlar. Videodaki hali uykuda olduğu zaman mı?

suyu çeşmeden değil kendi içtiğimiz damacana sularından veriyorum çeşme suyu sert olduğu için hangisi daha uygun sizce ?

çeşme suyu verin diyeceğim ama tercih sebebi tabiki.

musluk suları kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin lakin bazi sehirler de bu sular, sert ve tuzlu olabiliyor.

Öyle birkaç dakikalığına kapı açmayla veya kısa süre cereyanda kalmayla kuşlar hasta olmaz. Bunlar yağmur ormanlarında yaşayan canlılar değil, Avustralya'nın çöllerinde yaşayan hayvanlar. Videodaki hali uykuda olduğu zaman mı?
evet uyuyor o anda bulduğu her boş vakitte uyuyor yem yemesi ve su içmesinde bir sıkıntı yok dal darı var her gün versem bitiriyor gün içinde

Her boş vakitte uyuması normal değil. Uyanık olduğu zaman videosunu çekip paylaşın. Bir de şimdi ve yarın yaptığı dışkıların fotoğraflarını, sık sık taban temizliği yaparak paylaşın.

Teşekkür ederim @ircdpangea , şu sıralar nedense etiketleme bildirimlerim gelmiyor geç görüyorum konulara baktığım için. Bunu yönetime bir danışayım.

Sindirim sisteminde bir sıkıntısı var, megabekteriyel olduğunu düşünüyorum. Neoteramisin oral çözelti tozunu temin edin, 4-5 gün suyuna ekleyin yarım çay kaşığından biraz fazla olabilir. Açıklama yapmak gerekirse, bacillus dediğimiz içeriğindeki madde bağırsaklardaki müsin salgısını artırır, dolayısı ile yaşamsal rol oynar çünkü müsil salgısı zararlı bakterilere karşı en önemli aktivitedir. Neoteramisin oral çözelti tozunda bu etkileşim hızlı olur, aynı zamanda içinde vitaminde barındırır. Güçlü bir antibakteriyel ilaçtır. Sularını günlük olarak tazeleyin. Ayrıca bir yem takviyesi elde edin, kuşlarımıza muhakkak uygulamakta yarar vardır yine bu dediklerimden ötürü.

Geri