Karadeniz Pet

muhabbet kuşum ile alakalı sorularım

Ideli

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar 3 hafta önce bir muhabbet kuşu aldım ve bana yavaş yavaş alışmaya başladı ve size bazı sorularım olacak
-muhabbet kuşum banyo olmuyor banyoluğa zar zor koydum ve hemen kaçmaya çalışıyor tek çare banyoluğun önünü kapattım ama gende suya girmemek için inatçı kaçmaya çalışırken su biraz geldi yoksa hiç gelmiyecekti peki banyoya nasıl alıştırırım
-kuşum omzuma 5 cm uzaklıkta filan geliyor fakat elime alışsın diye merdiven alıştırması yapıyorum fakat bana bakmayıp arkaya bakıyor biraz sonra da hemen kaçıyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim
-muhabbet kuşuma hiç oyuncak almadım bana alışsın diye oyuncak ne zaman almam lazım ve ne tavsiye edersiniz
-kuşuma oyuncak alınca kafes düzeni değişecek bu sorun olur mu
-ve kuşum omuzdayken sıkıntı yokta parmağımdayken hep bir yere kaçıp konuyor ve bir kere kondumu avuçlayıp almaktan başka çare kalmıyor çünkü her parmağıma alınca geri gidiyor
-kuşu erke diye aldık fakat bugün dikkatli incelerken fark ettim kuşun burun deliklerinin etrafı beyaz ama fazla değil bu şimdi dişimi erkek mi
-kuşumun bulunduğu odanın yanındaki odada bizim komşumuzun kuşu var o ötünce bizimki de ötüyor böyle muhabbet ediyorlar sıkıntı olur mu
sorularımı cevaplarsanız seviniirm şimdiden teşekkürler

Sorunlarınızı mümkün olduğunca cevaplamaya çalışayım.
-Öncelikle banyo için acele etmeyin muhabbet kuşlari temiz hayvanlardır kendi ihtiyaç duyduklarında o banyoyu seve seve yapacaklardır siz şimdiden banyoluktan korkutmayın
-parmağınıza omzunuza size alışması için ona zaman verin korkutmadan alışsın size avuçlamayı kesinlikle bırakın yapmayın o kuşunuzu sizden uzaklaştırır ben sırt üstü uzanıp kuşumla uyuduğumu bilirim zaman verin ona ilgiyi sevgiyi eksik etmeyin
-kafes içinde fazla aksesuar olmasın daha sade kuşunuza içinde daha çok hareket alanı sağlayan bir kafes olsun oyuncak alın ama sizinle oynasın o oyuncakla
-cinsiyet konusunda ceresi belli olan yakından ve net fotoğraflar atın bakalım

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çekene kadar canım çıktı çok hareketliymiş şu an farkettim

Ekli dosyalar

• B6E28707-C422-4A41-85D8-C72924246ADD.jpeg
    B6E28707-C422-4A41-85D8-C72924246ADD.jpeg
    543.7 KB · Görüntüleme: 12
Görüntü yanıltmıyorsa erkek ama daha net çekerseniz daha net konuşabilirim [emoji4]

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri