Karadeniz Pet

Muhabbet kusum iyilesmiyor lutfen bana yardim edin.

Seydida

Yeni Üye
Uzun bir zamandir Muhabbet kusum hastaydı. Sukur ki ishalini hapsurmasini kesebildim fakat muhabbet kusum hic mutlu degil surekli dinlenme halinde pek hareket etmiyor depresyona girdigini dusunerek arkadas aldim. Ama hala ayni tunekte saatlerce uyuyabilir ötmuyor ve hastalik suresince ucurmadigim icin sanirim ucamiyor gucsuz ve zayifladi kilo aldiramiyorum. Diskisi yesil ve beyaz ama ishal degil ama bazen diskisi poposuna yapisiyor fark ettigimde hemen pamuk yardimiyla temizliyorum. Burnunun bir deligi surekli tikaniyor mantar mi yoksa burnu mu akiyor henuz belirleyemedim sari bir sekilde tikaniyor onu da temizliyorum tikandikca Tuyleri de seyreklesti vitamin kullaniyorum kus kumu da kafesi surekli temiz ve onunla esi olmasina ragmen hala cok ilgileniyorum sadece oyun oynarken biraz canlaniyor. Ne yaptiysam kusum mutlu degil lutfen yardim edin

eğer antibiyotik kullandıysanız probiyotik verebilirsiniz yumurtalı havuçlu mama yapıp ona koyabilirsiniz ve kafesi dezenfekte edin mutlaka ayrıca burnu tıkanıyorsa hastalık geçmemişte ilerlemiş olabilir veterinere gittiniz mi?

eğer antibiyotik kullandıysanız probiyotik verebilirsiniz yumurtalı havuçlu mama yapıp ona koyabilirsiniz ve kafesi dezenfekte edin mutlaka ayrıca burnu tıkanıyorsa hastalık geçmemişte ilerlemiş olabilir veterinere gittiniz mi?
Malesef kus ile ilgilenen bir veteriner bulamadim burda Bildigim tum petshopculara durumu anlattim bana isadur diye bir ilac onerdiler bu iyi geldi ishali kesildikten sonra da avidiare kullanmaya basladim. Hastalandiginda sicak su cok iyi gelmisti ama suan hastaliktan ziyade gucsuzluk ve tuylerinde seyreklesme basladi ayrica cok zayifladi bu duruma ne yapabilirim yorumunuz icinde cok tesekkur ederim

kafesi suyu mamasini her gun temizliyorum. Kusuma bulasan bir diski varsa hemen temizliyorum pamuk yardimiyla cunku banyo yaptiramiyorum malesef hastaligi gecmemisse de daha cok hasta olmasini istemiyorum. Cok sabahladim basinda

muhtemelen nezle olmuş ve biraz ilerlemiş bu durum ama benden daha iyi bilenler daha net konuşabilir

Cok tesekkur ederim yardim ettiginiz icin havuc ve yumurta mamasini yapicam umarim minigim iyilesir
petshoptan probiyotik alıp içine bir miktarda koyarsan daha iyi olur, antibiyotik için sarımsaklı su yaptıklarını okudum bir iki yerde ama denemedim

Yarin hemen temin ederim probiyotigi sarimsakli suyu az miktarda denerim olmadi ben sirke ve limon gibi seyler duymustum cok cok az limonlu su icirdigimde ciklemisti bu olayin uzerinden bayagi gecti bugun 2 dmla sirkeli su icirdim bugunde ses cikardi kus kumu olmasina ragmen bogazi tikaniyor sanirim ama surekli sirke ve limon veremem riskli bir durum olabilirmis. Bu mama umarim yarar ama benim kusum inanilmaz yemek seciyor umarim bunu yer.

Yarin hemen temin ederim probiyotigi sarimsakli suyu az miktarda denerim olmadi ben sirke ve limon gibi seyler duymustum cok cok az limonlu su icirdigimde ciklemisti bu olayin uzerinden bayagi gecti bugun 2 dmla sirkeli su icirdim bugunde ses cikardi kus kumu olmasina ragmen bogazi tikaniyor sanirim ama surekli sirke ve limon veremem riskli bir durum olabilirmis. Bu mama umarim yarar ama benim kusum inanilmaz yemek seciyor umarim bunu yer.
kafesteki diğer yemleri çıkarın gerekirse çok besleyici bir mamadır gücünü toparlamasına yardım eder ama imkanınız olursa bir veterinere en azından telefonla bile ulaşabilirseniz daha fazla yararı dokunacaktır

Telefonla bir istanbulda veterinerden yardim istemistim malesef sadece vitamin takviyesinden bahsetti neyseki iyilesti hatta ölücegini soylemisti ben aradigimda sukur ki sabaha kadar elimden ne geldiyse yaptim ve birazda olsa kendisini toparlayabildi. Bir kuslarla ilgilenen veteriner bulabilirsem aninda getiricem

Telefonla bir istanbulda veterinerden yardim istemistim malesef sadece vitamin takviyesinden bahsetti neyseki iyilesti hatta ölücegini soylemisti ben aradigimda sukur ki sabaha kadar elimden ne geldiyse yaptim ve birazda olsa kendisini toparlayabildi. Bir kuslarla ilgilenen veteriner bulabilirsem aninda getiricem
Muhtemelen nezle olmuş bir veterinerden teramiciyn neo diye bir ilaç var ondan alıp kullanabilirsiniz 5 gün kullanılacak hergün tazelenecek yada bir diş sarımsağın ceyreğini bir suluğa rendeleyip hergün tazelemek şartıyla 5 gün verebilirsiniz 5 gün sonunda da probiyotik ve vitamin verin

Geri